Aziz The Combat Fighter.......https://www.youtube.com/watch?v=4AAX_wFvPAg
:D tämän yle sensuroi
Aziz The Combat Fighter
11
920
Vastaukset
1930 luvun euroopassa oli muutamia valtioita jossa huumori sensuroitiin.
Francon Espanja
Mussoliinin Italia
Stalinin Neuvostoliitto
Itämeren eteläpuolella sijaitseva maa en sano nimeä kun on kortit loppu.
2010 Luvun euroopassa sensuroidaan taas huumoria
Sipilän Suomessa- ekvaalitlähestyy
No nyt hallitus muistetaan jopa kummelivitsin toimesta
- Anonyymi
Joo myös ulkomailla ihmetellään kuinka sensuroidaan Suomessa kun tehdään pilaa terroristeista.Siis pyytäkää terroristeiltakin anteeksi
- Anonyymi
Se on hyvä, että meillä on YLE joka kertoo meille totuuden ja sen mille saa ja mille ei saa nauraa.
- Anonyymi
Lista sallituista pilkan kohteista on hyvin lyhyt: suomalaiset, ja valkoiset heteromiehet.
- Anonyymi
tais olla ihan totuutta
- Anonyymi
tosipohjanen dokumentti
- Anonyymi
Yle: "Pyydämme teiltä ISIS nöyrimmästi anteeksi, että olemme esittäneet teistä humoristisia sketsejä loukaten kunniaanne. Anteeksi, anteeksi anteeksi.
- Anonyymi
Iran tänään: https://twitter.com/Maryamshariatm/status/1197952041479548928
taustamusiikiksi ysäriajan räppiä: https://youtu.be/AdZ2vZ-7rYo - Anonyymi
Ainakin jenkit tykkää tuosta Aziz videosta saanut paljon katselukertoja,siellä vielä toimii huumori ja sananvapaus sekä ilmaisuvapaus.
- Anonyymi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004403
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!452051- 631723
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331373Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581347Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93969SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26933Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10899Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170828Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186706