RÖYHKEYS JA NOPEUS HALLITUKSEN VOIMANA ! .

4021

Hallituksen kehysriihessä päätetään taas tänään uusista säästö leikkauksista vaikka nöyrät potilaat eivät ole toipuneet entisistäkään ! . Kyllä tällä sadistisella hallituksella riittää mielikuvitusta kun on kyse pienituloisen veronmaksajan leikkauksista mutta veronkiertäjien paratiisitalletuksia suojellaan oikein erillisellä lailla ! .

3

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eroonssshallituksesta

      Meillä on sika hallitus sen sanon suoraan. Köyhät maksamassa ja rikkaat rahat piiloon veroparatiisiin oikein lain nojalla. Meidän valtion varainministeri häärää tän asian kanssa. Kyllä poika käyttää valtaansa väärin joten hänet on erotettava heti niin se on kansalle parasta.

    • julkiseksi

      Kaikki pitäisi saada julkiseksi. Virtaako rahaa niin paljon ulos Suomesta että on vaan leikattava ja leikattava kunnes "potilas" kuolee ?

    • listaanvaan

      Miten olisi listaan lisätä eläkekattoraja max.3500 e/henkilö.Kuulostaa ihan oikeudenmukaiselta,älykäs ja tarvittava lisä listaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      33
      2104
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      47
      1721
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1496
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1236
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1034
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      988
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      865
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      862
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      799
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      753
    Aihe