Tietääkö kukaan, mitä Automajorissa on viime aikoina tapahtunut, kun hallissa Puurtajankadulla on tiloja pienennetty. Onko siihen toimintaan tullut jokin muutos?
Järvenpään Automajor
vanhamasakuski
22819
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tervetuloa hieman supistettuihin tiloihimme. Asentajat, ammattitaito ja mazdan merkkihuolto ovat kaikki ennallaan. Käytämme myös edelleen mercedes ja honda alkuperäisosia.
Vein autoni automajor järvenpää autokorjaamolle, koska halusin vaihdattaa automaatti vaihteiston nesteet.
Hain auton korjaamolta, mutta heti ilmeni ongelmia vaihteiden vaihdossa.
Kojetaulussa luki vaihde stop!
Ei vaihtanut enään vaihdetta isommalle.
vaihteet temppuilivat, mutta toimivat välillä. tämä ongelma tuli vasta vietyäni ja haettuani autoni Järvenpään automajorista. eli remontin jälkeen.
Lopulta kansipahvi paloi.
Siitä seurasi iso kiista ja riita automajorin kanssa.
Lopulta jouduin maksamaan ison rahan.
Automajor ei ota minkäänlaista vastuuta tekemistään remonteista.
Eikä pidä lupauksiaan.
No on noita muitakin ns "nyrkkipajoja", joissa autoja fiksataan.
Mutta olen todella pettynyt heidän toimintaansa.
Automajorin Mikolle tiedoksi. en tiedä missä oppisi olet oppinut, mutta mikään automekaanikko sinä et todellakaan ole.
Tiedoksi muille, että kiertäkää kaukaa tämä "autopaja".