Rehulalle oikeutetusti Sotepääylijohtajan posti

Me keskustalaiset kiitämme Juha Rehulaa ansiokkaasta, itseään säästämättä tehdystä työstä Sotehallintomaakuntamallin loppuunsaattamisesta. Nyt on aika palkita Juha tästä työstä kaikkein korkeimmalla Sotejohtajuudella. Se olkoon aivan minimi, koska saimme haluamme maakuntamäärän ja kustannukset nousevat vain maltillisesti.
653
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kepu pettää AINA.

Äänestä
  • Samaa mieltä. Tämä koko setehimmeli on kepun peityritys saada uusia korkeapalkkaisia varalaskupaikkoja kansanedustajilleen, jotka sitten voivat palkata kavereitaan mitä ihmeellisimpiin uusiin keksittäviin virkoihin.

    Näissä julkishallinnon viroissa kun on erikoisetuisuudet, joista oikeat työntekijät eivät voisi uneksiakaan;
    mm. lyhyet työpäivät erityisesti kesäkausilla, ylipitkät lomat, alennettu täyden eläkkeen ikä, korkeampi eläkekertymä, vanhempienvapaat, automaattinen palkannousu ikälisien myötä, veronmaksajien kustantamat runsaat sairaspäivät, virkavapausmahdollisuus, vuorotteluvapaat, veronmaksajien kustantamat "kulttuuririennot ja -matkat" myös eläkkeellä, nykyään myös parempi palkkataso ym. ym.

    Äänestä

  • Käy sääliksi lapsiamme, jotka joutuvat maksamaan tämän kaiken ja lisäksi 102 miljardin velan korot ja pääoman.

    Äänestä

  • Muuttoedessä kirjoitti:

    Käy sääliksi lapsiamme, jotka joutuvat maksamaan tämän kaiken ja lisäksi 102 miljardin velan korot ja pääoman.

    Totta.

    Äänestä

Voit itse valita käytätkö kunnalllista tai yksityistä palvelua ja hallitus elikä veronmaksajat kustantaa.

Terveyskeskuksiin ei nykyään enää pääse,joten veroeurot tulee häviämään yksityisten veroparatiiseihin.

Äänestä
  • Waler- mainostaja Sotehimmelille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NäinHyvä kirjoitti:

Me keskustalaiset kiitämme Juha Rehulaa ansiokkaasta, itseään säästämättä tehdystä työstä Sotehallintomaakuntamallin loppuunsaattamisesta. Nyt on aika palkita Juha tästä työstä kaikkein korkeimmalla Sotejohtajuudella. Se olkoon aivan minimi, koska saimme haluamme maakuntamäärän ja kustannukset nousevat vain maltillisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu