PS Kivelä: "Sivistys on itseisarvo

eikä sen tule olla saavutettavissa kaikille".

Näin puhui Kivelä eduskunnan puhepöntöstä kun kyse oli koulutusleikkauksista. Sivistys siin kuuluu 2000 luvullakin pääosin varakkaille?
571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eihän se sivistys ole tähänkään asti ulottunut persuille asti ...

Äänestä
  • Saatika sinulle.

    Äänestä

Tarkoitti varmaan maahanmuuttajia.

Äänestä

YLIOPISTO JOSSA PROFESSORINA ON HALOSEN ELÄKEIÄSSÄ VÄITELLYT UKKO ilman tohtorina tehtyä yliopistouraa TAI JOSSA PIDETÄÄN TEOLOGISTA TIEDEKUNTAA ja opetetaan islamia

ei ole sivistysyliopisto

VERONMAKSAJIEN RAHOILLA EI PIDÄ TUKEA JOTAIN VALTIOTIETEELLISEN TIEDEKUNNAN MASSAOPETUKSIA

VALT KAND KATAINEN, heikko suomen kielen taito, lyhyt matematiikka lukiossa kutonen, ei osaa kaksinumeroisten lukujen kertotaulua, ei toisen asteen yhtälön ratkaisukaavaa eikä tiedä miten arcus tangentti integroidaan tai mikä integroinilla tarkoitetaan

onko tällainen yliopistotuote KATAINEN sivistynyt

HOK - ELANTO -VAALIT, NÄPÄYTÄ VANHAA VALTAA, äänestysaika on 18.-29.4.2016

NE JOILLA ON OIKEUS ÄÄNESTÄÄ HOK - ELANTO VAALEISSA
EIVÄTKÄ VOI ENÄÄ ÄÄNESTÄÄ PERUSSUOMALAISIA matutuksen jne. takia

MIETTIKÄÄ VOISITTEKO ÄÄNESTÄÄ TÄMÄN KERRAN KOKOOMUSTA JA STUBBIN VASTUSTAJAA

ÄÄNESTÄMÄLLÄ STUBBIN VASTUSTAJAA VOI LYÖDÄ KOLME KÄRPÄSTÄ SAMALLA ÄÄNESTYSLIPULLA

STUBBIA, SOINIA JA KEMPELE-SIPILÄÄ

Rydman kuitenkin vastustaa matujen etuoikeuksia
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011060113814457_uu.shtml


http://mvlehti.net/2016/03/22/kokoomuksen-wille-rydman-minulla-ei-ole-minkaanlaista-luottamusta-kokoomuksen-viestintapaallikkoa-kohtaan/


https://www.facebook.com/RydmanWille

http://www.willerydman.fi/


HOK-ELANTO VAALIT NUMERO 355

https://www.s-kanava.fi/web/hok-elanto/osuuskauppavaalit
355 Rydman Wille kansanedustaja, VTM Helsinki

Äänestä

Sika ja satelliitti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ryhmäpuheenvuoro kirjoitti:

eikä sen tule olla saavutettavissa kaikille".

Näin puhui Kivelä eduskunnan puhepöntöstä kun kyse oli koulutusleikkauksista. Sivistys siin kuuluu 2000 luvullakin pääosin varakkaille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu