Kannattaako olla rehellinen ja kertoa totuus

murehtiva47

Olen keski-ikäinen tavallinen kunnollinen mutta aran ja ujounpuoleinen mieshenkilö.Minulla on sairaus nimeltää sosiaalisten tilanteiden pelko joka ilmenee jännittämisenä tietyissä tilanteissa.Enole koskaan seurustellut mutta muutamia lyhyempiä juttuja jisjus minulla kyllä on takana.muutaman kerran olen yhdyntää kokeillut ja vaikka minulla on normaalit seksuaaliset kyvyt ja haluat niin eihän se tuo jännittämisen takia ole vielä koskaan onnistunut eli en ole vielä poikuuttani menettänyt.Tiedän että jos munulla olisi vakituinen kumppani niin seksin harrastaminen olisi helpompaa,ja nyt olen jättänyt suomi24treffipalstalle oman profilin ja saa nähdä mitä se tuo tullessaan.Kysyisin muutamaa asiaa ja olisin tyytyväinen jos saisin naisilta asiallisia vastauksia 1 kannattaako minun murehtia ja hävetä kyseistä asiaa 2 onko muita tai oletteko tavanneet joilla on sama ongelma 3 kannattaako olla rehellinen ja kertoa kumppanille tuosta asiasta jos sellainen löytyy.

1

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä-ny-murehdi

      En nyt aivan ymmärtänyt mikä sun "ongelma" on. Mutta jos olet ollut yhdynnässä naisen kanssa, niin silloin poikuutesi on lähtenyt. Mikäli siitä ei jäänyt ikäviä muistoja ja vaikka olisikin jäänyt, niin mitä sitä murehtimaan? Ei muuta kuin pää pystyyn ja rohkeasti kokemusta keräämään. Muista, että jos sun vähäinen kokemus on naisen mielestä huono asia tai jotenkin hävettävää, niin ei se silloin ole vakiokumppani-ainesta. Kokeneempi ja kunnollinen nainen saattaa jopa innostua, kun pääsee kunnolla opettamaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      43
      4520
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      119
      4472
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4427
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3988
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3414
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3289
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3271
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1160
    Aihe