Uusi Nordea.

hyvitykseksi

Perustakaa Lahteen vanhusten paratiisipankki jossa käsitellään rahaa.

14

461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SBXTY576

      On jo, S-Pankki
      https://www.s-pankki.fi/

      Laskujenkin maksu, jos pankkiviivakoodillisia onnistuu halvinten käteisellä maksaen R-Kioskilla. Samoin rahaa saa S-kassoilta, vaikka kolikkopuntteinna nostaa.

    • paratiisipankki

      Pienentäisi kolausta.

    • Suomeen

      Paratiisit kotimaahan.

    • paratiisipankki

      Pelastakaa maineestanne se mitä on jäljellä.

    • PRtyötä

      Perussuomalaiset siirtää loputkin tilinsä pois Nordeasta

      • Nigeriaan

        Toivottavasti siirtävät itsensäkin pois Suomesta. Vaikkapa Nigeriaan. Siellä on valkoihoisen hyvä nauttia gin tonic kello viiden teen ohessa. Timohan on jo tuonne rahansa siirtänyt. Siirtäisinpä myös ruhonsa.


      • dfsfsfssfs

        Persut meinaavat lähettää loputkin rahoista kreikkaan?


    • rahankäyttäjä

      Suhteemme on ajautunut kriisiin.

    • rahankäyttäjä

      Pitääkö etsiä paratiisia OP:stä?

    • pitääköpaikkansa

      Osuuspankkijohtaja Karhinen ilmoitti äskettäin, että käteisen rahan käyttö loppuu myös osuuspankeissa.Onko käärme luikerrellut tähänkin "paratiisiin"?

    • käteistätiskiltä

      Tänään mot:issa paratiisipankkiasiaa

    • Pankinvaihtaja

      Nordea on lopettanut jo viime vuoden puolella käteisen nostamisen mahdollisuuden ihmisten omilta tileiltä konttoreiten tiskipalveluna sekä Päijät-Hämeen että entisen Kymen läänin alueilla kaikissa konttoreissaan eli siis mm. Lahti, Kouvola, Kotka, Lappeenranta ja Imatra kuuluvat siihen käteispalveluttomaan alueeseen.

      Osuuspankkipomo Karhinen ilmoitti jokin aika sitten television lauantain "Ykkösaamu"-ohjelmassa, että hänen johtamansa OP-ryhmän monipolisiin tuleviin näkymiin kuuluu käteisen käytön lopettaminen tiskipalveluina.

      Danske Bankin Kouvolan konttorin tiskillä oli viime viikolla tiedote: Kassapalelut suljetaan 9. kesäkuuta. Konttorissamme ei ole saatavilla kassapalveluja 9.6.2016 alkaen. Varmaankin samanlainen tiedote on ollut jakelussa monessa muussakin DB:n konttorissa.

      Henkilökohtaisena toteamuksena voin kertoa, että minä vaihdan pankkia. Ja Nordea, Karhisen johtama Osuuspankkiryhmä sekä Danske Bank saavat tehdä kuvioitaan niin kuin lystäävät eli omapa on vahinkonsa.

    • Anonyymi

      uudistettu nordea on tosi huono ja sekava. Vaihdankin aina sivulle vanha nordea.

    • Anonyymi

      Miksi nordean sivuille pitää laittaa nykyisin joka kerta käyttäjätunnus ja sitten ID.
      Vanhaan pankkiin käyttäjätunnuksen pystyi tallentamaan käyttäjätunnuksen eikä sitä tarvinnut joka kerta ensimmäiseksi laittaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      90
      6352
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3803
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3170
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1726
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      959
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      956
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe