Armahduslaki ehkä sittenkin voimaan

Panamasotkut sekoittaisi Suomen talouden, liian montaa yritysjohtajaa odottaisi jopa vankeustuomio konkursseista puhumattakaan. Verottaja veisi kaiken.

http://yle.fi/uutiset/jos_kary_kay_panamassa_verottajan_lisaksi_myos_poliisi_puuttuu_asiaan__talla_kertaa/8791379
15113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei verottaja veronkiertäjiltä mitään vie. Valtionvarainministeriö ja verohallinto on vuosikausien peräkkäisten kokoomuslaisten ministerien jäljiltä muutettu rikkaitten veronkiertoministeriöksi. Keskittyvät vain "tärkeisiin" harmaan talouden osuuksiin, kuten alle 6 euron pitsoihin! Vain köyhät ja tyhmät maksavat veroja.

Äänestä
  • Kuuden euron pitsoista jää miljoonien saatavat verottajan ulottamattomiin, en vähättelisi asiaa. Mamuttaja tietysti puolustaa näitä veronkiertäjiä.

    Äänestä

Turunen ja Soini takaa läpimenon!

Äänestä
  • Kerro tollo, mikä järki siinä? Kaikki saa anteeksi ja laki jatketaan?

    Äänestä

  • paljopimitit kirjoitti:

    Kerro tollo, mikä järki siinä? Kaikki saa anteeksi ja laki jatketaan?

    Kalliita oikeudenkäyntejä kallispalkkaisia asianajajia vastaan, säästetään Suomen valtion varoja.

    Äänestä

Meiltä ulos mittavat kaikki jos ei makseta veroja ,eivät ole sen parempia öky rikkaat ,vittu ei kun ulosmittaukseen vain.Jos nyt armahtavat taas, niin sama paska jatkuu edelleen, missä on se paljon ylistetty demokraatinen oikeusvaltio.Ei muuta kun luihut asianajajat tiilenpäitä lukemaan

Äänestä
  • Mitä se kostaminen veronmaksajia hyödyttäisi.

    Äänestä

  • Vainkuluja kirjoitti:

    Mitä se kostaminen veronmaksajia hyödyttäisi.

    No eIkös siinä todeutu lainkirjain,miksi sitten toisia ryöstäjiä ja petoksen tekijöitä tuomitaan??????? jos nyt taas lipsutaan ,niin sama jatkuu ja vielä pahempana ja kuka on häviäjä ,me toiset veronmaksajat ,mietitäänpä tätä

    Äänestä

  • OIKEUDENPUOLELLA kirjoitti:

    No eIkös siinä todeutu lainkirjain,miksi sitten toisia ryöstäjiä ja petoksen tekijöitä tuomitaan??????? jos nyt taas lipsutaan ,niin sama jatkuu ja vielä pahempana ja kuka on häviäjä ,me toiset veronmaksajat ,mietitäänpä tätä

    Näillä ei ole kalliita asianajajia.

    Äänestä

Tuollaisilla rahoillako sitä Suomen taloutta pyöritetään petoseuroilla ,vittu että yhteiskunta on mennyt sairaaksi.Minuun käsitys on se ,että rikolliset joutuu vastaamaaan rikoksistaan oli se kuka tahansa

Äänestä
  • Vaan kun ei ole tehty rikosta.

    Äänestä

Soini hyväksyy hallituspallista kaiken. Siitä armahduslaki ei ainakaan jää kiinni.

Äänestä

Mihin sitä armahduslakia tarvittaisiin? Ei tänne kukaan ole siirtämässä varojaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eihaudattu kirjoitti:

Panamasotkut sekoittaisi Suomen talouden, liian montaa yritysjohtajaa odottaisi jopa vankeustuomio konkursseista puhumattakaan. Verottaja veisi kaiken.

http://yle.fi/uutiset/jos_kary_kay_panamassa_verottajan_lisaksi_myos_poliisi_puuttuu_asiaan__talla_kertaa/8791379

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu