HYVÄT PELTILEHMÄN OMISTAJAT VALTIO LYPSÄÄ TEITÄ

vatutustakaikki

Valtion perseaukinen sossuhuolto tarvitsee taas roponne koska elättivariksia on taas tullut lisää ja kassa on tyhjä.Suomessa on menossa kansan kuppaaminen ja nää pääjehut tietää mistä on paras niiä nussia.Suomalainen työssäkäyvä jonka on pakko käyttää omaa auto kiitos julkisen liikenteen alasajon on se tyyppi jonka kukkarolle on hyvä käydä! Hän ei pysty puolustautumaan koska auto on työkalu jolla hän käy työssä ja siihen nämä kuppaustoimet taas iskee!Suomi elää bensaveroista surkea lause mutta totta!Suomesta poiketen muissa pohjoismaissa ei ole lähdetty näin kapiseen touhuun kun tiedetään mitä se merkitsee.Suomen päättäjät ajavat meidät ahdinkoon ja lopuksi sossun luukulle sitä kö he siis todella haluavat?Työnteon pitää kannattaa mutta jos palkat katoaa veoihin ja käteen jää vain se määrä jonka saisit ilman ponnnistuksia sossusta alkaa tyhminkin härmäläinen ynnäämään kantsiiko?Terveisiä perseestä lauloi jo aikanaan Antti mutta tuntuu että nyt on puikoissa pellefantti.

5

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vatulaattori

      Persut tarjosi tämänkin korotuksen.

      • Päävatu

        Kepu santsaa tiemaksuilla ja muulla mukavalla, taksistakin joutuu maksamaan sesonkiaikana vaikka kuinka paljon, mutta ei haittaa kun ajelee eduskunnan taksikortilla ja ministeriauton takapenkillä.


    • DGC

      Mutta miksi sitten muissa pohjoismaissa bensa on kalliimpaa?

      • OnSiinäEroa

        Koska tulotaso on huomattavasti korkeampi.


    • Kyllähän se asemien vika on se korkea hinta

      itse olen ottanut tavakseni jos asema on ahne ja ottaa dieselistä yli 1€/litra niin teen näin https://www.youtube.com/watch?v=6f-2mqoTQVs mikäli mahdollsita niin ulosteet myös päälle...Saapahas ainakin vähän "vastinetta rahoille"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2224
    2. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      922
    3. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      904
    4. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      23
      874
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      863
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      51
      821
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      117
      816
    8. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      743
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      733
    Aihe