seuraavat Putinin uutisointia ja ovat nimenneet hänet useissa mielipide mittauksissa jopa monien kuuluisien artistien rinnalle.Syynä on se että Usassa pidetään räväköistä ja värikkäistä ja skandaaleja sisältävistä juoruista ja Putin on yksi niistä.Hän on valkoinen,sinisilmäinen,rikas ja huumorintajuinen.Samalla hänellä on yksi maailman suurimmista ydinase arsenaaleista.Monet pitää häntä kiihottavana,salaperäisenä ja arvaamattomana.Haastattelussa todettiin että kautta historian ihmistä jolla on paljon valtaa ja älykkyyttä ja sota taitoja on aina ihailtu ja niistä on tehty lauluja ja tarinoita maailman sivu.
CNN kyselyn mukaan amerikkalaiset
Putinviewusa
984
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Voi Gsus .... :/
Jenkeissä joku media stara on sanonut että tärkeätä ei ole se mitä ihmisestä kirjoitetaan vaan se että kunhan kirjoitetaan.Sisältö voi olla mitä vain.
Tärkeätä on näkyvyys ja skandaalit
Ja se on se mikä myy
Totta ... Onhan meilläkin Tuksu, Nykäs-Matti, J. Rosted, yms. "turhimoita". IMO.
Tuksu vs. Putin !!! :D :D :D
USAssa pidetään Putinia älykkäänä, valtaa omaavana ja aikaansaavana poliitikkona.
Keski-Euroopassa on samoin.
Vain Virossa, Puolassa, Niinistön/Sanoma Oyn/kokoomus-YLEn Suomessa Putinille räksytetään.
Putin pitää Stalinia älykkäänä.
Siinä koko herran kokokuva.
Annatko lähteesi väitteelle, vai keksitkö tämän omasta mielestäsi?
Kun Jeltsin tuli valtaan niin lännessä siitä tykättiin ja se oli hauska ja kännissä toimi kapellimestarina lännessä vierailessaan mutta oma kansa ei pitänyt siitä.Sitä pidettiin heikkona presidenttinä
Ehkä se on niin että jokainen maa haluaa voimakkaan johtajan joka pitää omista huolta ja joka ei nuoleskele naapuria
Vahva johtaja on aina parempi kuin heikko johtaja
Heikko kansa tarvitsee vahvan johtajan