Kyllä oli surkeaa

Kantakarju vain öhisi illan televisiopaneelissa. Sen minkä puhui, oli aikaisemman hallituksen herjaamista ja pari puujalkavitsiä. Terä on näköjään konaan pois. Pointsit Arhinmäelle.
374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ollut konjakkipierussakaan enää entistä terää?

Äänestä

SSS-miehet olivat sopineet taktiikakseen edellisen hallituksen haukkumisen väärästä politiikasta, jonka seurauksia he nyt urheasti korjaavat leikkaamalla kaikkein heikoimmassa asemassa olevien tukia. Rikkaimmiltahan ei voi ottaa enempää, etteivät loputkin heistä pakenisi maasta.

Äänestä
  • Timppa ihan ruosteessa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Röh-röh kirjoitti:

Kantakarju vain öhisi illan televisiopaneelissa. Sen minkä puhui, oli aikaisemman hallituksen herjaamista ja pari puujalkavitsiä. Terä on näköjään konaan pois. Pointsit Arhinmäelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu