aurinko on jumala

oikeajumala

Maapallon elämä perustuu auringon säteilylle, kun jumala sammuu elämä täällä maapallolla päättyy.

3

200

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelottavaon

      Auringon takana on pitkä partainen olento, joka tarkkaillee ihmisiä salaa.
      Älkää edes ajatelko, sillä parta kaveri lukee ajatukset.

    • alfa123om2222

      Aurinko voi tuntua liian isolta luoduksi. Mutta me emme loppujen lopuksi tiedä kuinka yksinkertaisella tieteellä tai periaatteella se on luotu. Voi olla, että auringon luomisen takana ollut tiede on niin yksinkertaista, että sen luominen on ollut vaivatonta.
      Luoja vain salaa nuo yksinkertaiset periaatteet ja tieteen.

      Emme tiedä kuinka Sanan avulla vain sanotaan: Ole ja se on. Ehkä sanan lisäksi Luoja käyttää matematiikkaa ja matemaattisia kaavoja. Jeesus paransi joitakin maan asukkaita sanan avulla. Tuntuu monimutkaiselta luominen kun ei tunne luomistavan salaisuutta, mutta käyttäjilleen sanan avulla luomisessa kyse saattaa olla yksinkertaisesta tieteellisestä periaatteesta.

      Ehkä ihmiskunta oppii joskus tekemään omia fuusioreaktoreita. Silloin auringon sammuminen ei ehkä ole kohtalokasta.

      • avataara

        Elämä sinämsä ei ole auringosta kiinni sillä se on ollut olemassa jo ennen aurinkoakin ja on auringossa nytkin .
        Maapallon elinolot ovat taas auringosta kiinni, sillä elämä fyysisessä muidossa ei olisi mahdollista.
        Mehän olemme ilmentämässä tuota ajatonta elämää ajassa ja aineessa
        Fyysinen elämä on kuitenkin rajallista, joten tuo ajaton ilmenee, fyysisten elämien ketjuna alkaen esiasteella kehittyen täydellisyyttä kohti


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      50
      1287
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      15
      1018
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      977
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      673
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      668
    6. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      441
    7. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      440
    8. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      25
      431
    9. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      15
      429
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      413
    Aihe