Mitä luulette, jaksan aina tehdä avauksia samasta asiasta, nastat ja pöly, vaikka ne eivät millääntavoin liity toisiinsa.
Olenkohan minä terve ollenkaan?
pakkohoitoon.vajakit
553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nastapelleä pelottaa kun pitää kohta luopua noista turhakkeista. Mielellään ajas koko kesän nastarenkailla, mutta kun pelkää poliisiakin niin pakko vaihtaa kesärenkaisiin vähäksi aikaa. Syyskuussa sitten taas voi ruuvailla noi piikkikumit alle, kun lapissa ensimmäinen lumihiutale leijailee maahan.
Riippuu tietysti siitä, mitä pölyä tarkoitat. Nastat ja siitepöly eivät kauheasti toisiinsa liity. Ja ethän sinä ihan terve ole, kun et osaa edes omaa nimimerkkiä itsellesi keksiä.
Ihan terve olet nykymittapuun mukaan.
Itse on sitämieltä etten ole terve. Ihan tosijuttu, päässä pyörii nastat ja pöly.
Edelleen olen sitämieltä että en ole terve, oikein hävettää kertoa totuus. Olenhan jälleen tehnyt aloituksia samasta nastat ja pöly-aiheesta, varmaan koko kesän jaksan vaivata samaa asiaa, päässäni ei pyöri mitään muuta.