Kukas täällä vielä vikisee?

Kone kiinni ja ulos katsomaan maailmaa, ei se ole länsimaassakaan niin paha ja taitaa sieltä kukkaron pohjalta löytyä euronen jätskiinkin.

Ehkä narinan syy voisikin olla liian häikäisevä aurinko ja lian kuumat oltavat, koska jostakin se valitus on elämään ipulaisen revittävä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jep, mene jo.

Äänestä

Taidat edustaa tuota konfutselaista maailmaa jossa kukaan ei saa ajatella varsinkaan sitä mitä tapahtuu lähiaikoina keisarin tyhmyyden seurauksena.https://fi.wikipedia.org/wiki/Legalismi_(kiinalainen_filosofia)
Totalitarismi on äitynyt uudelle tasolle tietotekniikan takia eikä höntti kansa pysy ajan tasalla vaan sekoittaa mieluummin päänsä uskonnoilla ja huumeilla jotka jaetaan keisarin käskystä.
Ei saisi edes narista naapurinkaan asioista saati keisarikomission typeryyksistä. Aika höhlää luulla voivansa valvoa kaikkien ihmisten ajatuksia tietotekniikan avulla. Kiinan keisari pystyi senkin tekemään paremmin terrakotta-armeijansa voimin. EU-hörhöillä ei ole kykyjä edes estää muutaman terroristin toimintaa Brysselin päämajan alueella. On se heikkoa.Ja tähänkö pitäisi vielä luottaa?

Äänestä
  • Ihan kuin IPU pystyisi johonkin parempaan, pippeli ja pimppiikerho saatana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


on.se_niin_vääärin kirjoitti:

Kone kiinni ja ulos katsomaan maailmaa, ei se ole länsimaassakaan niin paha ja taitaa sieltä kukkaron pohjalta löytyä euronen jätskiinkin.

Ehkä narinan syy voisikin olla liian häikäisevä aurinko ja lian kuumat oltavat, koska jostakin se valitus on elämään ipulaisen revittävä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu