Herpes-ei seksiä

Puute40

Tilanne on tämä. Minulla 2-tyypin herpes joka oireilee hyvin harvoin, muutaman kerran vuodessa. Olen rakastunut ihanan suloiseen naiseen ja hänkin sanoo rakastavansa minua. Vuosi seurusteltu. Naiseni ei halua kanssani seksiä herpekseni vuoksi. Saan hyväillä häntä kädellä ja siintä hän kovasti nauttii. Minuun hän ei koske. Tarkemmin sanottuna hän ei suostu yhdyntään, eikä tyydyttämään minua mitenkään edes kondomin kanssa. Kunnioitan rakastamani naisen mielipidettä ja oikeutta enkä painosta tai edes puhu hänelle mitään "kärsimyksestäni". Kaikki on muuten hyvin, mutta minä kärsin seksin puutteesta. Olisi mahtavaa jos hän edes koskettaisi minua kondomin kanssa. Pettäminen ei tule kyseeseen minun kohdalla. Onko kellään vastaavaa kokemusta tai voisiko kukaan neuvoa miten asian voisi ratkaista?

6

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikokemusta

      No ei ole vastaavaa kokemusta. Päinvastoin minun herpekseni ei ole pelottanut kumppaneita. Tarkoitat selvästi kakkostyypin herpeksellä sukupuolielimissä esiintyvää herpestä, joka voi olla hsv-2 tai hsv-1. Oletteko käyneet yhdessä juttelemassa vaikkapa pätevällä lääkärillä asiasta? Kohtuuttoman varovaiselta nainen vaikuttaa. Hän ei siis koskaan ole uskaltanut keneltäkään sitten varmaan ottaa vastaan suuseksiäkään, koska herpeksen voi saada niinkin. Tajuaako hän sen, että mikäli on saanut suojaamatonta suuseksiä, on riskin ottanut? Hän ei siis sinulta suihin ota? Hän ei siis uskalla koskaan suudellakaan kenenkään kanssa, koska ns.huuliherpes on n.90%:lla suomalaisista.

      Tietääkö hän kuinka yleinen herpes on väestössä? Ymmärrän toki hänen suhtautumisen. Herpes voi olla hänellä itselläänkin oireettomana tai sitten ei. Tai jollei herpestä, niin joku muu tauti esim. hpv. Se on herpestäkin yleisempi sukupuolitauti. Kondomikaan ei taa varmaa suojaa, mutta on kuitenkin varteenotettava suoja. Jollei sinulla ole oireita päällä, ihan hyvin voisitte harrastaa edes silloin suojattua yhdyntää. Toki toiset ihmiset ovat rohkeampi kuin toiset ja jollei naisesi uskalla panna kanssasi, ei häntä pakottaakaan voi.

      Selvästi rakastat häntä, mutta toivon, että hän rohkaistuisi, jotta voisitte tyydyttää seksuaalisesti toisianne paremmin.

      • Aloittajallevastaus

        jos tarinasi on tosi olette kyllä molemmat ihan helveti dillejä(Urpoja)!


    • keskustelkaapohtikaa

      Siis ei suostu tyydyttämään mitenkään? Mutta ottaa vastaan sinun hyväilyjä? Olisiko parempi, että otatte oikeasti selvää kaikesta ja pohditte/keskustelette tilanteen uusiksi. Kuinka kauan ajattelit jatkaa noin? herpes-treffit sivulta saatte myös lisää asiallista tietoa.

    • Puute40

      Kiitos vastauksista. Eipä tässä liene muuta tehtävissä kuin tyytyä kohtaloonsa. Keskustelut on käyty jo aikoja sitten. Itsehän olen tautini hankkinut, eikä entinen seksielämä enää palaa.

      • Jätäseämmä

        sehän on ihan pihalla koko lehmä! Järkevä ihminen joka rakastaa sua ei piittaa jostain vitun herpeksestä!


      • eivoiollapiittaamatta

        Kyllä vitun herpeksestä ei voi olla piittaamatta nainen, kun se oikein kunnolla oirehtii.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1462
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      923
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      882
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      57
      873
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      806
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      693
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      690
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      654
    9. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      333
      651
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      73
      621
    Aihe