hei joku hullu iskee aina..

..kun tänne kirjoittaa? Voisiko palstan pitäjät poistaa tuon kirjoittajan pääsun suomi24 palstoille , jolla on erittäin ydinvoimavastainen idea, ilmeisesti provokaattori joka estää ihan tavallisen keskustelun palstalla..
21195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Jäljet johtaa Sääntömafiaan:

"Suomi24-Ydinvoima - Sääntömafian historia
stuxnet
23.3.2016 8:49

Sääntömafia tuli hiljaa hiipien ydinvoimapalstaa terrorisoimaan joskus vuoden 2011 paikkeilla. Aluksi sen toiminta näkyi ydinvoiman vastaisten keskusteluaiheiden siirroilla toisille palstoille, esimerkiksi aihe "Ydinterrorismi" siirrettiin "Terrorismi"-palstalle. Koska tuolloin rekisteröitynyt käyttäjä saattoi poistaa omat viestinsä, poistin löytämiäni Ydinvoimapalstalle kirjoittamiani ja muualle siirretyt keskustelunavaukseni. Tyypillisiä siirtoja oli ydinvoiman terveyshaitoista kertovien keskusteluiden siirto terveyspalstalle. Sääntömafia luopuikin keskusteluiden siirroista toisille palstoille lähes kokonaan ja ryhtyi poistattamaan ydinvoiman vastaisia avauksia - jos tuohon pitää jokin ajankohta anataa, niin ehkä 2012.

Vuodesta 2011 asti on Sääntömafian terrorin kohteena ollut aihe "Ydin-Suomi-skenaario" /1/, jonka avausviesti yhden kerran oli jopa ydinvoiman kannattajan kirjoittama, kun hän kysyi näkemästään poistetusta ketjusta jotain. Se ketju on vieläkin aiheen ketjuhistorian vilkkain ketju. Vähän myöhemmin myös aihe "Ydinonnettomuus lisää rintasyöpäriskiä" /2/ oli kuin punainen liina Sääntömafialle, ja on sitä vieläkin.

Tämän päivän Sääntömafia on vahva. Se kykenee paitsi poistattamaan haluamiaan viestejä/viestiketjuja, myös sabotoimaan pilalle itselleen epämieluisia keskusteluita asiattomilla huomautuksilla ja nimittelyillä. Kun johonkin Sääntömafian nimittelyillä pilaamaan asiakeskusteluun tekee nimittelyistä ilmiantoilmoituksia, saa varautua siihen, että valvojat poistaa ilmiannettujen viestien lisäksi koko ketjun. Noin menetellen valvojat ovat jo osoittaneet selvän tukensa Sääntömafian tavoitteelle, joka on ydinvoimavastaisuuden kitkeminen ydinvoimapalstalta.

/1/ http://uusi.voima.fi/artikkeli/2011/mita-se-lounatuuli-tietaa/
/2/ http://www.cancer.fi/syoparekisteri/tutkimus/liikaa-rintasyopaa-tshernobylin-/
_____
SMh rev. 0.0.1 2016-03-23 @stuxnet

Äänestä
  • Aika ennen Sääntömafiaa
    stuxnet
    22.3.2016 22:49

    Lainaus viestistä http://keskustelu.suomi24.fi/t/13723986/tshernobyl-27-vuotta#comment-80692274

    "Netstux
    9.9.2015 11:06

    ... Guuglaten löysin viestin vuodelta 2011 miten nikki Vastaaja (nyk. Stuxnet) asiaa kommentoi. Se on paljon maltillisempaa ja vähemmän harhaista kuin nykyään. Mutta kun näitä samoja asioita toistelee niin jutut tulevat yhä hurjemmiksi."

    Suurkiitos vaivannäöstä.

    Sääntömafia todellakin ilmaantui Ydinvoima-palstaa terrorisoimaan juuri joskus vuoden 2011 paikkeilla.

    Olen usein sanonut, että ennen Sääntömafian ilmantumista Ydinvoima-palstaa terrorisoivaksi joukkioksi Ydinvoimapalstaa pidettiin esimerkillisen asiallisena palstalla, vaikka usein oltiin todella railakkaasti eri mieltä. esimerkiksi rääpälemäiset keskusteluiden tahalliset sabotoinnit, jotka Sääntömafian tulon jälkeen ovat palstan arkipäivää, oli silloin lähes tuntemattomia. Nythän ne on valvojien mielestä ihan asiallisia.

    Sääntömafia on todellinen riesa ydinvoimapalstalla. Paras keino päästä siitä eroon on se, että valvojat velvoitetaan julkisesti kertomaan yksityiskohatinen perustelu viestien poistoille.

    Tiedoksi @Suomi24 @Aller "

    Äänestä

  • Nimimerkki "Netstux" on tehnyt ihan oikean analyysin, mutta jättänyt sen vähän keskeneräiseksi:

    "Mutta kun näitä samoja asioita toistelee niin jutut tulevat yhä hurjemmiksi."

    Tuosta on jäänyt pois kuvaus siitä, miksi samoja viestejä pitää toistella, jopa vuodesta toiseen. Tietenkin siksi, että kun Sääntömafia poistattaa valvojilla sääntöjen mukaisen viestin, se on kirjoitettava uudelleen (sääntöjen mukaisen viestin kirjoittaminen ei ole säännöissä kielletty). Raakalaismaisin esimerkki Sääntömafian palstaterrorismista on aihe "Tshernobyl 27 vuotta", nyt osoitteessa

    http://keskustelu.suomi24.fi/t/13945643/tshernobyl-27-vuotta

    (jos linkki ei toimi, kokeile löytää profiilisivultani http://www.suomi24.fi/profiili/stuxnet toimiva linkki keskusteluun.

    Tiedoksi @Suomi24 @Aller
    _____
    Viesti on kirjoitettu 1. kerran 15.11.2015 20:38

    Äänestä

Erilaisten mielipidejärjestöjen tavoitteena on sabotoida kaikki asiallinen keskustelu niistä aiheista joka ei heitä miellytä. Ydinvoima on yksi sellainen. Täälläkin ydinvoimakeskustelu on sabotoitu vuosien ajan massapostikopioilla ja palstalle kuulumattomalla törkyllä. Aina kun joku aloittaa uuden asiallisen ketjun, sinne työnnetään samaa kopiosontaa ja linkityksiä omiin kopioviesteihin. Näin estetään asiallinen keskustelu. Onneksi tälläkään palstalla ei ole mitään vaikutusta vapailla vaaleilla valittuihin päättäjiin, jotka on valittu Suomen perustuslain mukaisesti.

Äänestä
  • Mitähän järjestöä Suomi24.fi Ydinvoimapalstaa viisi vuotta terrorisoinut Sääntömafia muka voisi edustaa? Vaikea uskoa että tuollaista poppoota mikään järjestö huolisi kaverikseen

    Tiedoksie @Suomi24 @Aller

    Äänestä

  • Väärin. Se on niin, että aina kun kirjoitetaan ydinvoiman vastainen avausviesti, Sääntömafia yrittää poistattaa sen valvojilla ja usein on onnistunut. Esimerkki Sääntömafian terrorista - tämä viesti poistettiin ilman mitään virallisiin sääntöihin perustuvaa syytä:

    "Tshernobyl 27 vuotta
    40 Vastausta 114 Lukukertaa
    Vastaaja 26.4.2013 00:53

    Tshernobylin ydinkatastrofista tulee tänään, 26.4.2013 kuluneeksi 27 vuotta. Vielä muutama vuosi sitten Tshernobyl-päivinä kirjoitettiin uutisia niin ja niin monesta kuolonuhrista, itsemurhan tehneiden raivaustyöntekijöiden lukumäärästä jne. Nyt on uutislähteitä alkanut enemmän kiinnostamaan Tshernobylin luonto, ja minua Tshernobyl-lapset, eli lapset, jotka ovat voineet syntyä useita vuosia onnettomuuden jälkeen, ja sairastua sen onnettomuuden vuoksi. Yleisin sairaus heillä näyttää uutisten mukaan olevan immuunijärjestelmän pettäminen. Tshernobylin ydinkatastorfin uhreja syntyy vieläkin.

    Niille suomalaisille, jotka itse ovat, tai kokevat olevansa, tai joiden omaisissa on Tshernobyl-lapsia, pari vanhaa linkkiä mahdollisesta avusta:

    http://www.haagalainen.com/lehdet/2009-4/HG2905.pdf

    http://www.databooks.com/timojalkanen/aamulehti13082005.pdf

    Tshernobylin ydinkatastrofin kuolonuhrien määrää ei tiedä kiukaan. Tässä eräs arvio:

    http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/21714-venalaisprofessori-tshernobylin-takia-kuoli-lahes-miljoona-ihmista

    "Lähes miljoona uhria" voi olla tottakin, riippuen siitä, millaiset kuolemantapaukset lasketaan onnettomuuden piikkiin. Esimerkiksi ylimääräisiä raskauden keskeytyksiä tehtiin onnettomuuden jälkeen Länsi-Euroopassa 100 000 - 200 000 kpl (IAEA), ja Ukrainassa 200 000 (TV_dokumentti "Taistelu Tshernobylistä")

    Itse pitäydyn arviossa, jonka mukaan Tshernobyl aiheuttaa koko maailmassa 80 vuodessa 30000 syöpäkuolemaa, joista 500 Suomessa. Mikäli kuolemat tapahtuisi tasavälein, Tsherno-syöpään olisi kuollut tähän päivään mennessä 9862, joista Suomessa n. 164.

    Tshernobylin vaikutuksista eläimiin tämä varsin kummallinen ilmiö, olkoonkin, että ihmisillekin säteilyn tiedetään aiheuttavan pienipäisyyttä raskauden sopivalla hetkellä:

    "Lintujen aivot jäävät viisi prosenttia pienemmiksi kuin alueilla, joilla ei ole suurta taustasäteilyä."

    http://yle.fi/uutiset/tutkimus_tshernobylin_lintujen_aivot_vajaakokoisia/5318370

    Tshernobyl luokitellaan vieläkin kuuluvaksi maailman 10 saastuneimman paikan joukkoon: http://opishposh.com/most-polluted-cities-in-the-world "

    Äänestä

  • Toivottavasti avausviestin kirjoittjan lauseessa "ilmeisesti provokaattori joka estää ihan tavallisen keskustelun palstalla" ei "ihan tavalllinen keskustelu palstalla" ole sama kuin Sääntömafian poistattamat virallisten sääntöjen mukaiset viestit. jotka tietenkin voi kirjoittaa uudelleen (Suomi24-keskustelujen säännöt ei vielä kiellä virallisten sääntöjen mukaisen viestin kirjoittamista, vaikka Sääntömafian säännöt sen nähtävästi kieltääkin!)

    Tiedoksi @Suomi24 @Aller

    Äänestä

  • Vittuilevasta nimimerkistäsi teen ilmiantoilmoituksen perustelulla

    Kirjoittaja tarkoituksellisesti loukkaa nimimerkillään toista käyttäjää

    Valvojat on joskus nyväksynyt tuollaisen ilmiantoilmoituksen, tuskin enää, kun Sääntömafian viisivuotis-terrori, sääntöjen mukaisten viestien poisto, on osoittautunutkin huonoksi pyrittäessä ydinvoiman vastaisten viestien hävittämiseen ydinvoimapalstalta.
    Tiedoksi @Suomi24 @Aller


    Ne mainitsemasi vuodet muuten tulee tästä:

    "Aika ennen Sääntömafiaa
    stuxnet 22.3.2016 22:49
    Lainaus viestistä http://keskustelu.suomi24.fi/t/13723986/tshernobyl-27-vuotta#comment-80692274

    "Netstux 9.9.2015 11:06
    ... Guuglaten löysin viestin vuodelta 2011 miten nikki Vastaaja (nyk. Stuxnet) asiaa kommentoi. Se on paljon maltillisempaa ja vähemmän harhaista kuin nykyään. Mutta kun näitä samoja asioita toistelee niin jutut tulevat yhä hurjemmiksi."

    Suurkiitos vaivannäöstä.

    Sääntömafia todellakin ilmaantui Ydinvoima-palstaa terrorisoimaan juuri joskus vuoden 2011 paikkeilla.

    Olen usein sanonut, että ennen Sääntömafian ilmantumista Ydinvoima-palstaa terrorisoivaksi joukkioksi Ydinvoimapalstaa pidettiin esimerkillisen asiallisena palstalla, vaikka usein oltiin todella railakkaasti eri mieltä. esimerkiksi rääpälemäiset keskusteluiden tahalliset sabotoinnit, jotka Sääntömafian tulon jälkeen ovat palstan arkipäivää, oli silloin lähes tuntemattomia. Nythän ne on valvojien mielestä ihan asiallisia.

    Sääntömafia on todellinen riesa ydinvoimapalstalla. Paras keino päästä siitä eroon on se, että valvojat velvoitetaan julkisesti kertomaan yksityiskohatinen perustelu viestien poistoille.

    Tiedoksi @Suomi24 @Aller "
    http://keskustelu.suomi24.fi/t/14197214/aika-ennen-saantomafiaa

    Äänestä

Kova olet huutamaan, mutta ei siit' saa mitään selvää, on kuin Sääntömafiatyylistä mutinaa. Kerro nyt ihan lainauksilla ja linkeillä, mitä haluat kertoa meille, jookosta?

Tiedoksi @Suomi24 @Aller

Äänestä
  • Taas harhanäyt sua vaivaa. Koko ketjussa ei HUUTAJAA ole vielä näkynyt.

    Äänestä

Komppaan Stuxnetin jutustelua!

On aivan l o i s t a v a n HIENOA huomata, että YDINALAN JÄRJESTÄYTYNYTTÄ SUPO rikollisuutta JAKSAA lisäkseni joku muuKIN vielä Suomessa yrittää!
-
Jos STUXNETTIA jostain haluan moittia. Niin siitä. Mikset KIRJOITA MISSÄÄN MUUALLA? .. Oikeasti vähintään OUTOA. Että energiaasi riittää VAIN yhteen ainoaan tällaiseen jonnenjoutavaan palstaan?..

HETI tulee myös minulle mieleen. Että tämä ei ole ihan siltä miltä näyttää. Vaan että tässä menee klassinen kuvio. POLIISIT KIRJOITTAA MOLEMMILLA PUOLIN. LUODAKSEEN KANSALLE ILLUUSION OPPOSITIOSTA!

Näin kun näyttää käyneen mm. Pyhäjoen vähintäänkin oudoissa taustoissa lopetetun ydinvastaisen porukan sektoreilla! Sanomattakin selvää, että edustamaani AITOA ja ammattimaista ydinkritiikkiä Pyhäjoen osastot EI LAINKAAN sietäneet! Joten epäilyni perustuvat reaalimaailman kokemuksiin. En LAINKAAN hyväksy sitä, että Pyhäjoen toiminta ajettiin alas sen johdon toimesta! Nyt Arto Lauri onkin käytännössä AINOA aidosti ydinvastaisesti julkisuudessa toimiva. .. Kommentoi toki JOS osaat vastata. mutta nykyisillä taidoillani selvästikään kaikki EI ole miltä näyttää.?..

Äänestä
  • Ei tämän palstan Sääntömafialla ole mitään tekemistä SUPOn kanssa.

    Äänestä

  • OhOH! Vielä kun saisit edes j o n k u n uskomaan moisen!..)) Joo SUPO on ja 110% varmasti! Toki mukana on myös armeijan kybersotayksiköt!

    Äänestä

Lainaus filmitähdeltä "Jos STUXNETTIA jostain haluan moittia. Niin siitä. Mikset KIRJOITA MISSÄÄN MUUALLA? .. Oikeasti vähintään OUTOA. Että energiaasi riittää VAIN yhteen ainoaan tällaiseen jonnenjoutavaan palstaan?.."
Onhan se yrittänyt vallata somea kuten sinäkin, mutta potkittu pois asiallisilta keskustelupalstoilta.

Äänestä
  • Joo, onkohan tämä ainoa jäljellä oleva palsta, johon Vastaaja/stuxnet saa enää kirjoittaa. Olisi oikeastaa aika jännä nähdä livenä millainen nykjjy on kyseessä.

    Äänestä

  • Sääntömafiaa ei ole missään muualla.

    Tiedoksi @Suomi24 @Aller

    Äänestä

Oletko huomannut, että sinä stuxnet olet täällä ainoa, joka sääntömafiasta höpisee.

Ketään muuta ei sääntömafia-höpinä kiinnosta.

Äänestä

kysy sinä, minua ei sääntömafiahöpinät kiinnosta.

Äänestä

MINUA kyllä kiinnostaa kovastikin tämä!
________________________________________

Itse olen kolmatta kymmenettä vuotta ollut seuraamassa miten SUPO/TVO systemaattisesti ovat miehittäneet 110% maamme KAIKISTA foorumeista.
_________________________________________

Ja nyt jostain syystä kun aloin kysellä asiallisesti taustoistasi miksei Stuxnet kirjoita esim. CIA- foorumissa FB:ssä niin alat panikoida. Ettei poliiseja ole EDES KEKSITTY. ))

PS. SUPO väitettä siitä, ettei Stuxnet muka VOI kirjoittaa enää muualla. En TAATUSTI USKO! Mua bannatumpaa EI TAATUSTI ole. Silti kirjoittelen ONGELMITTA YHÄ luokkaa sadoissa eri foorumeilla!

Niin käytännössä joka KOLMAS NETTI KIRJOITTAJA SIIS ON SUPO/POLIISI! Noita loiselätettäviä sinisontaajia on 10 000 maassamme. Kyllä tuollaisilla massoilla sontaa nämä muutamat foorumit KIRKKAASTI!

Alkaakin olla selvää, että SUPo vain LUO näitä "ns" OPPOSITIOITAAN HÄMÄTÄKSEEN KANSAA! Näinhän kävi mm. Pyhäjoen suunnallakin. Kun yhtäkkiä julistautuivat suorastaan JUMALOIVANSA ydinryssimistä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vastustanvastustan kirjoitti:

..kun tänne kirjoittaa? Voisiko palstan pitäjät poistaa tuon kirjoittajan pääsun suomi24 palstoille , jolla on erittäin ydinvoimavastainen idea, ilmeisesti provokaattori joka estää ihan tavallisen keskustelun palstalla..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu