kunta maksaa hiihtoputken sähkölaskuja

Jämin hiihtotunnelin sähkölaskuja on jäänyt joka vuosi rästiin. Jämijärven kunta maksanut avustusta 14 000 euroa heinäkuun 11. päivänä 2012, jolla tunneliyhtiö on lyhentänyt ko. rästejä.

????

Lisäksi hiihtoputki on kiinni huhtikuu-elokuu välisenä aikana. Kannattavuus huipussaan , ilmeisimmin.

Kunnan veronmaksajia käy sääliksi
1578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Onnea Satakunnan kansa.
Teillä on varsinaisia saappaita siellä päättäjien puolella.

Äänestä

aaltoja

Äänestä

Mun isovanhemmat asuu siellä ja oon niin monta kertaa kuullu tästä asiasta. Se on kaivellu varmaan monen muunkin mieltä jotka siellä asuvat.
Mut tää asia on niin kuultu, miks hommat vaan jatkuvat tai miks niiden annetaan jatkua ? En tajuu

Äänestä

Oiskos kannattanu miettiä mihin putken kaivaa.....

Äänestä

oi niitä aikoja, oi niitä aikoja...
olen onnekseni päässyt eroon paikkakunnasta.
Hiihtoputkessa tuli käytyä ajoittain, tylsä rööri ja kelvottomassa kunnossa.
Asioihin ei panosteta. Mutta ihmekkö tuo kun suht´kohtuullisten matkojen päästä löytyy toimivimpia Hiihtotunneleita: Paimio, Uusikaupunki eikä sinne Vuokattiinkaan niin mahdoton matka ole !

Äänestä

Onko tää jonkun suomalaisen sarjan juoni :)
Kuulostaa ihan hyvältä aiheelta , kunta usein töpeksii ja tietämättömät tallukkajalat saa pahempaa aikaan

Äänestä

Hiljattain tuli ajettua maisemissa ja ajateltiin käydä katsomassa paikkaa ja lentokenttää. Ei löydetty perille, loistava oli ohjeistus. Pitäkää putkenne ja kenttänne. Lienee rahat loppu.

Äänestä

Inttikaverini tarinaa lainaten...
eka kerran hiihti aikoinaan putkessa, latupohja paskana, naarmutti suksenpohjat, Tunnelivastaava ei ottanut kantaa ja juttu jäi leijumaan ilmaan ilman mitään korvauksia
Kuka haluaa tommosissa hiihdellä ?
Kyllä kunta on juntti ku makselee hiihtoputkenlaskuja.. tietty pelko perseessä ettei vaan alueen " kuningas-Hakolalta" viedä reeniputkee.
Kunta voi jatkaa kumarteluaan siis

Äänestä

been there...seen that....

Äänestä

JÄMIJÄRVEN KUNTA SIIS MAKSAA OIKEESTI SÄHKÖLASKUJA ?
MITEN NE MAKSETAAN KUNNALLE TAKAISIN ??
VAI, EIKÖ NIITÄ MAKSETA ?

Äänestä

verratkaapa Suomen hiihtoputkien aukioloaikoja...
Muualla palvellaan, Jämillä ei....
Kannataa aina kun varaa leirejä, ottaa 100 % varmuudella toimiva Vuokatin Urheiluopisto hiihtoputki suunnaksi. Tunneli on avara ja auki koko vuoden. Ei tarvitse jurmuttaa etteikö mikään toimisi.
Sotkamon kunnankaan ei tarvitse maksaa Urheiluopiston hiihtoputken rästissä olevia laskuja ;)
En ole koskaan ymmärtänyt miksi sinne satakuntaan ylipäätään tämä putki rakennettiin ? Ja millä rahoilla se rakennettiin ?

Äänestä

Kuka muuten on nykyisin Jämijärven kunnanjohtaja ?

Äänestä

Jämin Hiihtotunneli surkeassa kunnossa jo vuosia.
Sulkuun koko paikka. Ei ole tekemistä minkään tuottavuuden kanssa.
Miinuksella koko putki Hiihtotunnelin hallituksen kirjoissa jo hyvän aikaa.
Kannattavuus nolla.

Äänestä

Nyt on hiihtoputki konkassa.
koko paska myynnissä.
paniikissa korjaavat perusteita jotta saavat peitettyä tehdyt mokat

Äänestä

HIIHTOPUTKI KONKURSSISSA.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hervantajammu kirjoitti:

Jämin hiihtotunnelin sähkölaskuja on jäänyt joka vuosi rästiin. Jämijärven kunta maksanut avustusta 14 000 euroa heinäkuun 11. päivänä 2012, jolla tunneliyhtiö on lyhentänyt ko. rästejä.

????

Lisäksi hiihtoputki on kiinni huhtikuu-elokuu välisenä aikana. Kannattavuus huipussaan , ilmeisimmin.

Kunnan veronmaksajia käy sääliksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu