Ootko sairaus, asiakas vai ihminen?

aineiss4

Yleinen kyssäri. Ja ne vanhemmat, pakkoholhoustoimet ja huostaanottajat, jotka vastustavat huippuälykkyysosamäärän omistavien tyyppien vapaata ilmapiiriä ja elintilaa, ei suositella vastaamaan kyselyyn. (;

Jos halutaan avartaa mietteitä, kertokaa ihmeessä, kuinka koette arvottomuuden tai arvokkuuden tunteen eri paikoissa. Kuinka teihin suhtaudutaan, vai näkyykö teissä se ominaisuus selvästi?

Itsehän tässä, olen älyllisesti ajatteleva filosofinen ihminen. Kerron muille vasta myöhään, jos ees silloinkaan omasta diagnoosista (epätyypillinen autismi, sekoitus hivenen aspergeria ja todella paljon adhd'ta). Olen myöhäisteini-iästä lähtien ollut melko suosittu ihmisten keskellä, mikä vaikuttaa omasta mielestäni oudolta (kiusattiin koulussa kun olin ala-asteella, ja paineita oli myös kotona, sairastuin maniaan 9-vuotiaana). Nykyään olen 23-vuotias nainen, etenen omalla jaksamistahdissani. Haaveeni on päästä opiskelemaan kahvilatyöntekijäksi, mutta pätevyys alasta on saatava jotta opettajatkin vakuuttuvat että en oo mikään vajaakuntoinen skitsopaatti työnhakijana. Joidenkin ihmisten kanssa on ongelmaa, etenkin varttuneempien aikaihmisten seurassa. En kuitenkaan jää oman onneni nojaan itkemään yhden koulun takia, vaan opiskelen sitten toisella tapaa omaan tahtiin.

Oletteko työntekijöinä, vai alipalkattuina työpisteissä? Saatteko asiallista suhtautumista pomoilta, opettajilta tai asiakaspalvelijoilta? Vai ajatteleeko jokin tietty ryhmittymä teistä hitlerinaikaisesti? Jos vastasit keskitysleirikohteluun 'juu', mitä haluaisit tehdä asialle?

1

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aspergerinfo

      Minä olen, tässä järjestyksessä

      1) Ihminen
      2)Asiakas (en siis potilas)
      3) HumanWolf/Shamanisti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      172
      6213
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1724
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1518
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1270
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      932
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      29
      860
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      846
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      799
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      226
      752
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      749
    Aihe