Esko Ahonkin töreformi kalpenee tämän rinnalla.
http://demokraatti.fi/hallitus-yrittaakin-nujertaa-suomalaiset-palkansaajat-demariryhmyrin-mukaan-esko-ahon-tyoreformi-kalpenee-sipilan-soinin-paketin-rinnalla/
http://demokraatti.fi/hallitus-yrittaakin-nujertaa-suomalaiset-palkansaajat-demariryhmyrin-mukaan-esko-ahon-tyoreformi-kalpenee-sipilan-soinin-paketin-rinnalla/
Vastaukset 5
Vanhimmat
Persujen mielestä jossain piilossa luuraa 250 000 työpaikkaa, jotka putkahtavat sieltä heti esiin, kunhan työttömiltä otetaan ensin viimeisetkin eurot- sekä loputkin ihmisarvosta pois?
Yhteiskuntamme soinittaminen julkealla populistisella persuidiotismilla on täysillä menossa.
Selaa nettiä, avoimia työpaikkoja on pilvin pimein.
AKT:n ylioppilas Lindtmanne möykkää tapojensa mukaisesti. Lindtmanne on kuuluisa siitä, että yritti opiskella, mutta osallistui vain yhteen tenttiin. Kirjoitti siinä nimensäkin väärin. Että sellainen tapaus.
Hallituksen tuleekin suojata työttömiä, lapsia ja eläkeläisiä palkansaajien diktatuurilta.
Demareiden tapa vaatia etuja palkkatyössä oleville työttömien kustannuksella ihmetyttää.