Käväisin kyseisellä kirppiksellä. Tavaroista pyydettävät hinnat suurimmalla osalla myyjistä ihan sikamaisia. Joitakin saa jopa kaupasta uutena samaan hintaan. Taitaa myyntipaikka maksaa maltaita. Kirppis on siisti mutta niiiin ahtaat käytävät, ettei mahdu kuin lastenrattaat kulkemaan kun joku niillä vastaan tulee. Eikö niitä penskoja voi jättää kotiin ennen kirppikselle menoa :/ Odota siinä käytävän päässä se puoli tuntia että pääset kyseiselle käytävälle.
Myyrmannin kirppis
Harvahammas
881
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei tänne tarvi tulla jos ei ole rahaa.
Nyt ei ole rahasta kiinni..tää kirppis myy pelkkää paskaa, ihan uteliaisuuttani kävin pyörähtää. Ei tarvii toista kertaa mennä!!
Eikö tuolle neliömäärälle löytyisi parempaakin käyttöä. Sääli, että Myyrmannissa ei oikein taida myynti kannattaa. Putiikkeja suljetaan, jatkuva remontti ym. Mitä niistä ravintoloista jos ei ole kauppojakaan.
Eikös sinne pitänyt tulla ainakin Cittaria vastapäätä se S-market? Näin olen ainakin lukenut.
Muuten se Bellan kirppis on ihan hyvä paikka, olen saanut sieltä kohtuuhintaan jo oikein kauniin aidon taulun ja harvinaisen upean maljakon.
Eikös sittaria vastapäätä pitisi tulla jossain vaiheessa S-market, ainakin niin olen lukenut Vantaan Sanomista.
Muuten Bella-kirppiksellä löytää ihan hyvää tavaraa - itse olen ostanut sieltä oikein kauniin aidon taulun sekä hienon vanhan maljakon.
Mitä niistä maljakoista ym muista romuista. Tulisi kunnon kauppoja eikä pelkästään nuorille. Ja se jatkuva remontti, en ymmärrä. Kyllä asiakkaat häviävät kun ei aina tiedä mistä ovesta sisään/ulos.
Jahas, noo mitkäs kaupat sitten olisivat kreivittären mieleen?
Mahtaa harmittaa, kun Penkik lopetti vai?
Kyllähän sen tiesi ettei tollaset kalliit hienostokaupat täällä pärjää ja nyt tulee sitten ainakin Tigerin halpiskauppa postin viereen.
Ihan ihme pihtareita myymässä siellä. Vanhaa tavaraa ja ilmeisen paljon käytettyä tavaraansa kauppaavat, mutta pyytävät siitä kumman kovia hintoja. Laadukkaampaa ja pestyä ammattilaisen tavaraa saa samaan hintaan stadista. Osalla vieläpä niin karseen näköset tavarat, etten kuuna päivänä pikkuveikallani koskisi vaikka olisi millainen sadeasu päällä.