Jos venäjän armeija ei sodi ulkomailla, venäjän kansa heittää hallitsijan pois.
Venäjä kipeasti tarvitse sodan.
historiastatuttu
11100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tuossa voi hyvinkin olla errän totuuden siemen.
Tuo kyllä pitää täysin paikkansa.
Se vaan on ainoa kysymys että KUKA on seuraava Venäjän uhri?
Suomi voi toistaiseksi vedä henkiä, Valko-Venäjälle on tullut Venäjältä hirveä kasa tovereita jotka osallistuivat Ukrainan miehityksen. Ne ovat järjestänet satoja mielenosoituksia Valko-Venäläiset ja venäläiset ovat sama kansa. Suomi ehkä saa jonkun verran aikaa, Venäjän torjuntaan.
Kaikki lisäaika tulee nyt tarpeen. Sota ei ala taistelusta. Sota alkaa valmisteluista. Valmistelut on jo alkaneet.
Sodassa on vielä kaksi suurta probleemaa Venäjän kannalta. Venäjällä ei normaali oloissa ole tällä hetkellä rahaa pitkittyneeseen sodan käyntiin kenenkään kanssa. Totaalisota on erikseen, mutta siinä tapauksessa muillakin valtioilla kuin Venäjällä , alkaa löytymään resursseja.
Toinen juttu joka helposti unohtuu. Oikeassa sodassa tulee oikeasti ruumiita ja paljon! Molemmin puolin.
SOTA ALKAA VALMISTELUISTA. VALMISTELUT ON JO ALKANEET.
Oikeastaan jos tarkennetaan ; PUTIN JA PUTININ HALLINTO TARVITSEVAT SODAN, EI KESKIVERTO VENÄLÄINEN!
Sota täytyy aloittaa tänä vuonna, viimeistään vuoden päästä keväällä. Muuten loppuu Putinilta ja Putinin hallinnolta aika.
Faktum
Usa tarvitsee jatkuvasti sotaa,koska maa elää sotateollisuuden kautta.Sotateollisuus on myös presindentin valintojen takana.Kuinka kävi John F Kennedylle,kun ei suostunut tanssimaan sen pillin mukaan?
Venäjän valtaapitävien ainut keino pitää oma kansa, eli slaavien (orja) pois mielenosoituksista on sotia , ja tehdä sotia.
https://youtu.be/1gmgwx77osw