Heinäluoma: Rinne ei presidentinvaaleihin

Antti Rinteen vallanhimolle kävi köpelösti, kun SDP:n johtaja Eero Heinäluoma kielsi Anttia osallistumasta presidentinvaaleihin.

Tiettävästi Heinäluoma aikoo osallistu itse vaaleihin teemalla: Puukottaen valtaan.

Saa nähdä saako Lippostakin huonomman tuloksen aikaan.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaatimattomalla Antti Rinteellä on hyvä peruste, miksi hän ei tule edes harkitsemaan asettumista SDP:n presidenttiehdokkaaksi.

- Meillä on erittäin monta hyvää ehdokasta. En ole edes harkinnut koko asiaa enkä tule harkitsemaan, Rinne sanoo.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201604150095818_uu.shtml

Äänestä
  • Peruste on Heinäluoman kielto. Ehkä Rinne pelkää myös lukuisten petostensa paljastumista yleisölle.

    Äänestä

"Heinäluoma aikoo osallistu itse vaaleihin teemalla: Puukottaen valtaan."

Täsmällisemmin ilmaistuna Heinäluoman teema on: "Selkään puukkotaen valtaan"

Heinäluoma on maan tunnettu takapiru ja selkäänpuukottaja. Eikä demareitoveritkaan jää puukotusta paitsi, Jutta Urpilainen sai Eeron puukosta, kuten kaikki muutkin jotka don Eeron kanssa ovat vähänkin eri linjoilla.

Heinäluoma on demareiden Väyrynen, valtiomies statuksen toivossa itsensä puolueen johdosta sivuun siirtänyt, itseään maailman napana pitävä entinen puheenjohtaja, jonka on kaikesta tehtävä poliittinen kiista ja jonka on koko ajan venkoiltava lähestulkoon kaikkia vastaan.

Siinäpä miellä oiva pari presidenttitaistoon, Paavo ja Eero.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suo25mlaineN kirjoitti:

Antti Rinteen vallanhimolle kävi köpelösti, kun SDP:n johtaja Eero Heinäluoma kielsi Anttia osallistumasta presidentinvaaleihin.

Tiettävästi Heinäluoma aikoo osallistu itse vaaleihin teemalla: Puukottaen valtaan.

Saa nähdä saako Lippostakin huonomman tuloksen aikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu