HS-gallupin mukaan SDP on kivunnut keskustan edelle kannatuksessa:
http://www.suomenmaa.fi/?app=NeoDirect&com=6/3/102573/b9c1a99fc7&t=HSgallup-SDP-ohittanut-keskustan-kannatuksessa
Ei saattana, tässä on todellinen vaara, että Antti Rinteestä tulee vielä jonain päivän Suomen pääministeri.
http://www.suomenmaa.fi/?app=NeoDirect&com=6/3/102573/b9c1a99fc7&t=HSgallup-SDP-ohittanut-keskustan-kannatuksessa
Ei saattana, tässä on todellinen vaara, että Antti Rinteestä tulee vielä jonain päivän Suomen pääministeri.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Sitten se riemu repeää, päästään herrastelemaan velkarahalla, mikäs sen mukavampaa.
Sitä on tehty varsinkin Kataisen hallituksen aikana. Myös kepu Vanhanen paisutteli valtionvelkaa.
Vanhasen ensimmäinen hallitus lyhensi velkaa ja sai siitä vasemmistolta moitteet. Oppi meni perille. Vanhasen toinen hallitus lisäsi velkaa.
Linkki väitteeseesi.
Kataisen ja Sipilän hallitukset ovat edes asettaneet tavoitteeksi vähentää velkaantumista. Vasemmisto sen sijaan haaveilee lisävelanotosta kaiket päivät.
Muistan kyselytunnin. Löytynee eduskunnan pöytäkirjoista?
Linkkiä odottelen.
Siellä on noin 200 kyselytuntia Vanhasen ykkösen aikana. Oikean torstain löytyminen saattaa kestää. Velkaantumisen kehityksen voi tarkistaa tästä:
https://www.veronmaksajat.fi/luvut/tilastot/julkinen-talous/valtion-velka/
Jaksan odotella linkkiä. Nou hätä.
Suomen vähävaraiset ja -osaiset, jos haluatte tehdä hitaan ja tuskallisen itsemurhan, äänetäkää seuraavaksi demareita. Eläkeläiset ja duunarit myös, jos haluatte päästä tasolle jossa joudutte dyykkaamaan roskiksia henkenne pitimiksi, 12-tuntisen työpäviän lisäksi tottakai.
Juu ei kannat äänestää oikeistodemareita eli piilokokkareita. Demareissa on nimittäin oikeisto ja vasemmistosiipi.
TOTTA.
Paavo Lipposen (sd) hallitus päätti myydä vuonna 1998 kultaesiintymän valtauksen ruotsalaiselle Riddarhyttan Resources Ab:lle nykyrahassa noin 200 000 euron kauppahintaan. Kaivos on tuottanut jo 1.2 mijardia? Tästä voi päätellä, että demarit ovat tyhmiä ja avuttomia, joten demareita ei pitäisi olla koskaan hallituksessa mokailemassa.Onko tämä kaikkien aikojen surkein kauppa Suomessa? Kun kaivos lopetaan, niin se on tuottanut lähes 5-miljardia. Punikeilla on huono bisnestaju. 200 000 vastaan 5- miljardia, eli idioottien tekemä kauppa,
Lipponen on oikeistodemari eli piilokokoomuslainen eli sen takia hän myy kaiken pois.