Venäjän ulkopolitiikkaa ohjaa usko siihen, että Venäjän kansalla on messiaaninen kutsu. Se kantaa oikeaa kristinuskoa ja lopulta pelastaa maailman.
Valtiollistettu kristinusko siirtyi Roomasta Bysantin kautta Venäjälle. Venäläisistä tuli sen myötä Jumalan valittu kansa, joka on väistämättä törmäyskurssilla todellisen Jumalan valitun kansan Israelin kanssa.
.
.
Venäjä, kolmas Rooma - Kuningaskunnan tuuli 37:
https://www.youtube.com/watch?v=40F2nqdlhKc
Venäjä, kolmas Rooma
13
241
Vastaukset
- Olkaapahyviä
Tietoa, jota tuskin muualta kuulet.
- Patmos
Se löytyy TV7n arkistosta.
- Njetnjet
Patmos kirjoitti:
Se löytyy TV7n arkistosta.
Eihän löydy.
- InhottavaRealisti
Höpön höpön.
- KTS--
Yrittääkö adventistinpiru tehdä tyhjäksi Jumalan TODELLISEN valitun kansan eli uudestisyntyneiden kristittyjen seurakunnan?
No siinähän yrittää ja itsensä repii.
me katselemme.- 7556
KTS (Ei kirj.)1.9.2014 21:420 SULJE
Se on Raamatulla ratsastamista politiikan varjolla eli täältä pesee ja linkoaa!
KTS (Ei kirj.)28.9.2014 21:140 SULJE
Ollaan Suomessa, jonne sun lössis on tätä messiaanista paskaa ujuttamassa. Mutta se ei onnistu!
KTS22.5.2014 15:400 SULJE
"Onko ihan pakko kaikkeen soopaan kansan suostua.
Just noin me__ iranilaiset__ on aateltu ameriiikkalaisista !
Vihon viimen mennee kaaliin tääl Pohjolaskii...:o - Kuulolle
Linkissä asiaa.
En edelleenkään ole adventisti.
Ja KTS, sinä et ole uudestisyntynyt - joten kannattaisiko kääntyä Jumalan puoleen ja aloittaa parannuksen tekemisellä.
"Jumalan TODELLISEN valitun kansan"
Ei seurakunta ole mikään kansa, varsinkaan valittu - uudestisyntyneet pakanat oksastetaan Israelin jaloon öljypuuhun.- KTS--
Ei syntyperällä ole mitään merkitystä loppupeleissä adventistinpiru:
Matteuksen evankeliumi:
3:9 älkääkä luulko saattavanne sanoa mielessänne: 'Onhan meillä isänä Aabraham'; sillä minä sanon teille, että Jumala voi näistä kivistä herättää lapsia Aabrahamille. - Yleinensyyttäjä
KTS-- kirjoitti:
Ei syntyperällä ole mitään merkitystä loppupeleissä adventistinpiru:
Matteuksen evankeliumi:
3:9 älkääkä luulko saattavanne sanoa mielessänne: 'Onhan meillä isänä Aabraham'; sillä minä sanon teille, että Jumala voi näistä kivistä herättää lapsia Aabrahamille.Eikö nykyisin ole jo keksitty lääkitystä vainoharhaisuuteenkin?
Marssippa kts lääkäriin sen palestiinanlippusi kanssa ja heti nyt. KTS-- kirjoitti:
Ei syntyperällä ole mitään merkitystä loppupeleissä adventistinpiru:
Matteuksen evankeliumi:
3:9 älkääkä luulko saattavanne sanoa mielessänne: 'Onhan meillä isänä Aabraham'; sillä minä sanon teille, että Jumala voi näistä kivistä herättää lapsia Aabrahamille.Sanoinko että syntyperällä olisi jotain väliä? - Enpä tainnut...
Eivät Jumalan tekemät liitot kansansa kanssa ole päättyneet - Aabrahamin liitto on edelleen voimassa. Eivät juutalaiset tietenkään ilman Jeesusta pelastu, mutta he ovat edelleen valittu kansa.
- satunnainenmatkaaja
Mikä tie oikea tie?
Polkuja on kovin monta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831536
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1961367Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431119Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43823- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30701Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36681
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20640Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617
