NATO, Natsi-Saksan vertainen

Nato laajenee samalla agressiivisella tavalla kuin Natsisaksa aikoinaan. Nato on myös yhtä väkivaltainen. Nato tahtoo lebensraumia.

Nyt Nato myös tunkeilee Suomeen.

Luin juuri miten Nato Rambuillet-sopimuksessa, vaati oikeuden miehittää koko Jugoslavian.

Sopimus muistutti muuten paljossa Suomen isäntämaasopimusta.

Jugoslavia kieltäytyi allekirjoittamasta ja pari päivää myöhemmin Nato aloitti terroripommitukset siviilikohteisiin, kouluihin, sairaaloihin jne.

Nato on murhamiesten yhteisö, Natsi-Saksa ja Hell's Angels samassa paketissa.
34214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Kosovosta tehtiin amerikkalaisten ja muiden rikollisten tukikohta, mistä tavalliset ihmiset pakenevat.

Montenegron USA liitti Natoon kansan enemmistön vastustuksesta välittämättä.

Suomi tullaan myös raiskaamaan Niinistön avustuksella.

Äänestä

ProleTrollin säälittävää Paskapuhetta.

Äänestä

Aloittaja!

Totta joka sana!

Äänestä
  • Ja seuraava PelleTrolli peesaa. :)

    Äänestä

Vahinko että virtuaalipaska ei kelpaa keväiseen maanparannukseen, olisi tiltuista enemmän hyötyä.

Enemmän? Ja mitäkö hyötyä niistä muka jo on, kysyy nyt joku.

Kansanterveydellistä hyötyä, vastaan.

Nauru pidentää ikää.

Äänestä
  • Ja kohta ollaan kusessa

    Äänestä

Natoilijat auttavat Wall Streetiä Suomen ryöstössä.

Ei ole ketään niin epäisänmaallista kuin natoilijat, viides kolonna Suomessa.

Äänestä
  • Menkää te sotahörhöt eturintamaan kun pauke alkaa. Minä lähden lyytin luokse katsomaan. Onko mukulat lisääntyneet?

    Äänestä

  • ProleTrollit, Itäkiimakot, Resonaattorit, ERommel, Hallavalla, Halla-aho, Jenkit-On-Ihquja, JulermiCp, Desantti Batman, jne. taitaa löytyä "Saimaan Pataljoonasta" jos pauke alkaa. alkaa "Jänisjahti" ;-)

    Äänestä

  • 44.Div kirjoitti:

    ProleTrollit, Itäkiimakot, Resonaattorit, ERommel, Hallavalla, Halla-aho, Jenkit-On-Ihquja, JulermiCp, Desantti Batman, jne. taitaa löytyä "Saimaan Pataljoonasta" jos pauke alkaa. alkaa "Jänisjahti" ;-)

    Myönnä että olet epäisänmaallinen ja kuulut viidenteen kolonnaan!

    Äänestä

  • Patriootti viimeiseen veripisaraan ... Sotilasvalani mukaan.
    Btw ... Loppuiko Julermilta LASOL, kun pääsit selviämään?.

    Äänestä

  • Heh.... Vii-des ko-lon-na.....! Pimee juttu koko viides kolonna! Voisikohan dildo kertoa miksi se on "viides kolonna" , erittele, miksi viides ja miksi kolonna?
    Ei taida dildolla löytyä vastausta!
    Hyvästä vastauksesta saat menolipun Sibiriaan....

    Äänestä

  • Off Topic ... "2 kourallista Katkarapuja, 3 kynttä hakattua valkosipulia,2 kourallista cashew pähkinöitä, ananas paloja, 4 palkoa kuivattua, murskattua chiliä ... tirisee pannulla. Pian Wokvihannekset tekee seuraa. Seuraavaksi broiskun fileesuikaleet valurautapannulle ja väri päälle. Ach ... NZ Valkkari (Yealands) on jo kylmenemässä.

    Mites siellä Pietarin Trollilaaksossa ... miltä haalea kaalisoppa maistuu? ;-)

    Äänestä

  • 44.Div kirjoitti:

    Patriootti viimeiseen veripisaraan ... Sotilasvalani mukaan.
    Btw ... Loppuiko Julermilta LASOL, kun pääsit selviämään?.

    Että oikein haalea kaalisoppaa. Mitä muuta sinne sotaurhojen keskuuteen uuninpangolle tänään muuten tekemättömin sankariteoin kuuluu?

    Äänestä

Kosovossa sota alkoi sillä, että Milo pani sotajoukkonsa ajamaan talvipakkasessa kaikki Kosovon muslimit kodeistaan vuorille paleltumaan kuoliaaksi!

Naton pommitukset panivat hankkeelle stopin ja siviilit pääsivät koteihinsa. Serbia solmi aselevon ja toimitti Milon Haagiin oikeuteen!

Onko sinun oikeasti vaikeata nähdä, mitä muslimiväestö asiasta hyötyi?

Äänestä

Oikeastaan tuo kävis paremmin Venäjälle tuo aloitus kuin Natolle .....

Saitko itätrolli extrapalkan noin typerästä aloituksesta!? :D

Äänestä

No juu justiinsa joo

Äänestä

Jos se Nato niin rauhaa rakastaa
Niin mitä perkelettä sen sotaalus tekee Itämerellä kalikraadin edustalla?

Äänestä

Suomen prtodoksikirkolla pelastusarmeijassa vapaasrk liikkuu venäläisiä sotilaita juutalaisismaileja myös valkovenäläisiä hiipivät täällä lukevat sögköpostteja suomi24 ja vakoilevat seuraavat ihmisiä vapaissa suunnissa rikollista toimintaa rahankeräystä heille heidän kiinteistöihinsä. Älkää antako mitään kun keräävät mukamas köyhille . Huijausta. Myös kirpputorinsa pitävät itsellään rahat . Venäläisiä suomea puhuvia pappejakin kunhan huijaavat . Keräävät kolehtirahat omille tileilleen.

Äänestä

Jos Nato on rauhaa rakastava, miksi se tappoi eurooppalaisia siviilejä sadoittain 1970-80-luvuilla Operaatio Gladiossa?

Kerrotko minulle?

Äänestä
  • Vain sinä väität noin? Miksei valehtelet?

    Kerrotko minulle?

    Äänestä

Medioissakin ne on rikollisia venäläisiä keräävät itselleen rahat esiintymällä kristittyinä eivätkä ole. Jeesusta myynnissä rahasta mitä vaan. Hindujeesus.

Äänestä

Kirkoissa kiertää rahankeruussa venäläisiä laulamassa suomeksi venäläisiä kansanlauluja ja kuorolauluja sekä oopperaa käännöslauluja jenkeistä piraattia myyvät kirjoja hunajaa niillä oli myyntikojut Jeesuksenkin aikana .

Äänestä

Operaation nimi on "Operation Liongate" sisäisesti CIA:lla.

Äänestä

HITLER TOSIAANKIN . Taisi toimia kuin venäläiset tänään .... liitti saksaan alueita tsekeistä ja puolasta. Georgia Krim ... Niin. Työleirejä. Kaasuaseita. Syanidia . Ampuivat sairaaloissa ..ukraina. Ilmatilanloukkauksia vuosia harjoittelua . Soluttautumista . Esiintyi naapurimaiden ystävänä . Ei mitään hätää kun ollaan ystäviä. Näin syvän rauhan aikana . Eihän nyt ystävien maihin hyökätä...

Äänestä

Sitten nää venäläiset papit kaikissa kirkoissa solutettuina . Niiltäkin löytyy kiräärin käsittelytaito . Niitä käytti myös ystävåmme Hitler . Naapurimaista varastettuja sotilaspukuja ja papinpukuja ( piraatteja). Olivatkin Hitlerin sotilaita.

Äänestä

Onko natsi sama kuin natasja .

Äänestä

Eihän natoilijalta voi odottaakaan että osaa käyttää internettiä...

"Gladion osuutta useissa Euroopan maissa tehtyihin terrori-iskuihin ei laajalti kiistetä muun muassa italialaisten terrorismioikeudenkäyntien tulosten ansiosta.

Niissä todettiin Italian sotilastiedustelu SISMIn, uusfasistien ja Gladio-verkoston osien suunnitelleen ja toteuttaneen lukuisia terrori-iskuja vuosien 1969 ja 1985 välillä.

Itse Gladio-verkoston paljastuminen alkoi vuonna 1972 Peteanossa tapahtuneen, pitkään selvittämättä olleen pommiattentaatin tutkimuksista. Tutkimusten myötä julkisuuteen nousi "jännitteen strategia", jossa pyrittiin säilyttämään poliittinen status quo tarvittaessa väkivalloin ja syyllistämällä poliittinen vasemmisto terrori-iskuista. Peteanon iskusta tuomitun Vincenzo Vinciguerran lausunnon mukaan siviileihin kohdistuneiden iskujen tarkoituksena oli saada Italian kansa pyytämään valtiolta lisää turvallisuutta.

Vuonna 1980 tehdystä Bolognan rautatieaseman pommi-iskusta tuomittiin 15 vuotta myöhemmin kaksi uusfasistia, mutta myös kaksi Italian sotilastiedustelun jäsentä, joiden todettiin koettaneen johtaa tutkijat väärille jäljille tavoitteenaan äärioikeistolaisten tekijöiden suojelu."

Äänestä

Sama prinsiippi molempien takana.

Äänestä

Muutama näitä sotahulluja on vain Suomessa

Äänestä

Kyllä Nato on pahempi kuin Natsisaksa.

Eivät natsitkaan sentään omaa kansaansa räjäytelleet tahallaan.

Nato on ihan toinen juttu.

Äänestä

Miksi edes everstiluutnantti ei puolusta Naton siviilien murhaamista?

Tahtoisin tietää mitä natoilijat ovat mieltä Operaatio Gladiosta?

Äänestä

Nato on pahin pahuuden imperiumi mitä koskaan on ollut.

Äänestä

Nato on pahan valtakunta.

Tuhoaa kaiken tielle osuvan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NATOtappaa kirjoitti:

Nato laajenee samalla agressiivisella tavalla kuin Natsisaksa aikoinaan. Nato on myös yhtä väkivaltainen. Nato tahtoo lebensraumia.

Nyt Nato myös tunkeilee Suomeen.

Luin juuri miten Nato Rambuillet-sopimuksessa, vaati oikeuden miehittää koko Jugoslavian.

Sopimus muistutti muuten paljossa Suomen isäntämaasopimusta.

Jugoslavia kieltäytyi allekirjoittamasta ja pari päivää myöhemmin Nato aloitti terroripommitukset siviilikohteisiin, kouluihin, sairaaloihin jne.

Nato on murhamiesten yhteisö, Natsi-Saksa ja Hell's Angels samassa paketissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu