TE JOILLA ON/ ON OLLUT MARSUJA AUTTAKAA!

bönni

Olen nyt pari kertaa huomannut marsuni ruokapaikalla epämääräisen näköisen ruskean klöntin.. Nyt huomasin useita sellaisia, ruokakupin vierellä.. Lisäksi siinä oli vihreän väristä limaa?! Mietin, että voiko marsu sylkeä ruokaansa pois, koska se haisi ihan oksennukselta.. Aluksi ajattelin sen olevan ripulia, mutta kun huomasin siinä olevan limaa, ja marsun uloste on muuten normaalia, joten ripulia se ei varmaankaan ole.. Marsuni ei myöskään koskaan ulosta ruokapaikalle, ja limaa ja "oksennusta" on vain ruokakupin vieressä.. Osaako joku auttaa, onko tämä nyt jotain vakavaa? Jätänkö kaikki ruoat nyt pois, paitsi heinän? Pitääkö marsua nesteyttää ruiskulla? Mitä teen?D:

1

360

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varmuuapARast

      kysy eläinlääkäriltä. ei se soitto paljoa maksa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      274
      3487
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      130
      1875
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      300
      1619
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      79
      1470
    5. 77
      1446
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      53
      1166
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1150
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1021
    9. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      67
      1010
    10. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      997
    Aihe