alkolisti tulossa vanhojen junttien päihde

Suomi muuttuu. Nuorisosta yhä suurempi osa ei halua ryypätä. Juopottelu yhä useammin yli 50-vuotiaiden vanhojen, suurten ikäluokkien lökäpöksyjen sekä junttien ja muiden luuserien päihde.
11122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Viina on typerysten juoma. Nuorisomme on edellistä kansainvälisempi ja fiksumpi. Viinaa juovat heikolla itsetunnolla varustetut pelokkaat fennomaanit. Nämä henkisesti metsäläisen tasolle jääneet.

Äänestä
  • Hihhih. Juohan ne ranskalaisetkin :)

    Äänestä

Persujen lempineste?

Äänestä

No nuoret vetää huimeita suoneen ja nappeja siitäkin viinan eestä Että silleen.

Äänestä
  • No silti takuulla vaarattomampi vaihtoehto alkoholiin verrattuna.
    Ongelma on vaan siinä, että katukaupan huumeet voi olla minkä vahvuista tahansa. Jos ne olisi laatuvalvottuja, ei yliannoskuolemia tulisi.

    Äänestä

Moni lopettaa ryypiskelyn viisissä kymmenissä ja tupakoimisenkin.

Äänestä

Kuka tuota saatanan viinan makuakaan voi sietää? Ja "miksi minun pitäisi tulla järjettömän lapsen kaltaiseksi?", tapasi ilmajokelainen PS-kunnanvaltuutettu kysyä juopottelusta puhuttaessa.
Terveiset vaan täältä Koskenkorvalta!

Äänestä
  • Joo se joka sanoo maun takia juovansa, puhuu kyllä silkkaa paskaa.
    Ekan keskiolutpullonkin kun avaa, se haju on kuvottava. Vasta n. 10 paikkeilla se alkaa menemään helposti alas.

    Äänestä

No sepä hyvä, jää meille luusereille enemmän.

Äänestä

Omilla rahoillaan saa tehdä mitä haluaa.

Äänestä

Tuli mieleen, että onkohan tuossa "tutkimuksessa" otettu huomioon sitä valtavaa alkoholimäärää, joka tuodaan vuosittain Virosta?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


parempi.suomi kirjoitti:

Suomi muuttuu. Nuorisosta yhä suurempi osa ei halua ryypätä. Juopottelu yhä useammin yli 50-vuotiaiden vanhojen, suurten ikäluokkien lökäpöksyjen sekä junttien ja muiden luuserien päihde.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu