Surullista katsottavaa Harjavallan keskustassa olevalla työmaalla.Ei taida olla ihan kaikki työntekijät ja mestarit tehtäviensä tasalla.Kohta rysähtää.
MITEN ON HOIDETTU TYÖMAAN LIIKENNEJÄRJESTELYT
10
485
Vastaukset
- autoilijaihmettelee
Ihan samaa katellut,taitaa olla opasteet loppu ja muutenkin hälläväliä hommaa.
- pallohukassakenties
Pari mestaria vielä lisää niin jos sitten alkas homma pelittää
- Yksohiajanu
Eivät kehtaa laittaa tauluun ketä rakentaa ja koska valmis
- Teinidx
Kädettömät kuskit taas urputtaa. Kyllä siitä ihan selviää, kun pitää silmät auki.
- siittäajellut
Jaa oletko ajellu muuaalla suomessa työmailla?No täällä maalla voi ajella miten vain,sitten kun tapahtuu niin katellaan sitten miten ne liikennejärjestelyt on tehty.
- kiruiif
Missä on kärkikolmio????
- Mitähel
Nyt kolmesta sunnasta kolmio,onko merkit loppunu??Työmaa alue merkit ja 20km rajoitus alkaa just mistä sorastuskin.Onko järkee??
- Kuljettaja
siittäajellut kirjoitti:
Jaa oletko ajellu muuaalla suomessa työmailla?No täällä maalla voi ajella miten vain,sitten kun tapahtuu niin katellaan sitten miten ne liikennejärjestelyt on tehty.
Puhutteko valmisteilla olevasta liikenneympyrästä ? Parasta mitä Harjavallassa tekeillä aikoihin :) risteys jossa aina joutunut odottamaan. Mielestäni siinä ajetaan liikenneympyrän säännöillä tälläkin hetkellä. Ehkä hankalampaa mutta helppoa kun ottaa toiset huomioon ja omaa maltin.
- rplt
Tosi hyvä kun ympyrä rakennetaan. Jos joku siinä ei nyt osaa ajaa, niin parasta pysyä kotona
- Kuljettaja
Ja juuri kun pääsin kehumasta niin iäkkäämpi herra-autoilija ajaa väärää suuntaan ja on tulla kylkeen poistuessani ympyrästä. Paljon siinä varmasti tapahtuu mutta ei tuokaan ympyrän eikä rakentajien vika. En ole huomannut katsoa onko jossain merkki mikä kertoo liikenneympyrästä ? Jos ei ole niin sellainen saattais selventää:)) Auringon paistetta myös rattien taa :))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672425- 661407
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww771234EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje61152Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19870- 79865
- 44713
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta87698Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe26678- 30666