Jumala salli jälleen terroriteon

Turhislössin ja tohtori Toopen logiikan mukkaan pittää nyt miettiä, mitä syntiä israelilaiset ovat tehneet, kun Jumala tälläisen sallii. Oiskohan hallituksen asenteissa palestiinalaisia kohtaan parantamisen varaa?

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1460952562800

Vai oliko syynä Tel Avivin homobileet?

Mitä sannoo lössi??
13238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Eiköhän nuo mittaamiset ole Herrantyötä. Mutta, sinkomiehet ovat harhassa, ja KTS- edustaa sinkomiestä, lippuineen. Heidätkin Jumala tuomitsee. Israel- on raamatun mukaan siellä, missä heille on annettu kansansa rajat. Siis palasivat sinne, kun aikoinaan Roomalaiset ajoivat heidän maastaanpois.

Ehkä put.put.putiin pamautta kts. n maanpakoon ja suomalaiset, ottamalla maan haltuun. Kun kts. n palaa takaisin 2000vuotta eteenpäin, alkaa täällä asuvat vihaamaan palanneita, juurilleen palanneita ja ylistävät heitä, jotka räjäyttelevät täällä linja-autoja.

Siinä on rinnastusta. Olisiko oikeus vaikka Seinäjoella räjäyttää bussi.
Siis tavallaan täällä asuisi runsaslukuinen "tummaihoinen" kansa.
Olisivat siinneet lihan kautta ja väittäisivät maatamme isänmaaksi, johon meillä ei olisi asiaa.

Siis meidäthän olisi ajettu juuriltaan pois ja palaisimme isien maille.
Maille, jotka oltaisiin ostettu ja täällä olisi esi-isiemme haudat.

Niin, juutalaiset palasivat mailleen, jossa heidän esi-isänsä haudat olivat. Mutta, sinkomiehet opetavat muuta. Islamilaiset - ja kts. pyrkii hukkaamaan juutalaiset.

Miksi juutalaiset ovat tärkeitä aikaamme.?? Jumala on heille uskonut Sanan. ja Sana on meille muistutus synnistämme, mistä on tehtävä parannus , että pääsisimme sinne luvattuun Uuteen maahan.

Tällätavalla he ovat ajankellona näyttämässä aikaa. Ei ajasta voi luopua.
Eikä sen kellon olemassaoloa voi kieltää, vaikka kuinka tekisi kts. mieli kantaa sinkoa ja vähän sihautta juutalaisuutta.
Se viha on kuolemaksesi.

Äänestä
  • ISlamin "rauhanuskonnon" kannattajat, "marttyyrit" todistavat uskontonsa "hyvistä töistä", joten nyt kääntyy ISlamista tuhansia rehellisiä Totuutta etsiviä ihmisiä joka päivä Jeshuan seuraajiksi, mutta Totuus leviää vain uhrautuvien Jumalan Sanaan Ikuisesta Elämästä uskovien veritodistajien kautta. Marttyyrien veri on Totuuden siemen, kun rehelliset ja nöyrät näkevät uhrautuvan Rakkauden, Totuuden vuoksi.

    Äänestä

KTS, älä mieti sellaista, mihin ei kapasiteettisi riitä.

Sinulle arabihulluus on sivistyksen mittari,pidä se!

Äänestä
  • Sinulle breiviikhulluus!

    Äänestä

KTS on saatanan kätyri. Hänen provokatiivisiin aloituksiin ei pidä vastata mitään.

Äänestä
  • Niin onkin, mutta jostain kumman syystä uskon, että Jumalan Henki vetää häntä puoleensa..tahtoen pelastaa hänetkin Jeesuksen veriuhrin kautta!

    Olisipa ikionnellinen, jos ymmärtäisi lähestyä, varovaisesti, Elävää Jumalaa!

    Äänestä

  • Siunatkaa.älkääkirotko kirjoitti:

    Niin onkin, mutta jostain kumman syystä uskon, että Jumalan Henki vetää häntä puoleensa..tahtoen pelastaa hänetkin Jeesuksen veriuhrin kautta!

    Olisipa ikionnellinen, jos ymmärtäisi lähestyä, varovaisesti, Elävää Jumalaa!

    KTSääkö?? Hän ei ole Jumalan ystäviä,paitsi puolikuunjumalan!!

    Rohveetta teki valinnan.

    Hänen seuraajissaan on juuri tuonkaltaisia sokeita kuin KTS ja paljon!

    Äänestä

  • Tohtori Toope on saatanan palvoja ja breiviikin ihailija.

    Hänet tunnetaan. On lentänyt ulos helluntaiherätyksestäkin!

    Äänestä

  • Minun mielestä KTS on ihmishahmon ottanut demoni. Hänet kannattaa vain hylätä. Jumala ottaa tämän kaverin pois linjoilta silloin, kun on sen aika.

    Äänestä

  • Tai sitten, kun hänen "vanha minänsä" on kuollut.

    Äänestä

  • varokaaKTSää kirjoitti:

    Minun mielestä KTS on ihmishahmon ottanut demoni. Hänet kannattaa vain hylätä. Jumala ottaa tämän kaverin pois linjoilta silloin, kun on sen aika.

    Teidän lössin Pulsa Denura -kirousloitust EIVÄT tehoa minuun sillä olen PYHÄN HENGEN SUOJASSA!

    Kaikki viholliseni Jumala on poistanut kuvioista ilman että minun on tarvinnut tehdä mitään!

    Tuus kattoon Soffiina kun turhislössi taas uhkailee!

    Äänestä

  • Kaikki viholliseni Jumala on poistanut kuvioista ilman että minun on tarvinnut tehdä mitään.

    Äänestä

KTS puhhuu kuten älytön puhhuu!!

Olen helluntailainen edelleen ja ihan omasta vakaasta päätöksestä ulkopuolella liikkeen. Ollut jo vuosikymmenet ja liikkeen kuolemasta johtuen, harhaopeista ja valheista johtuen.

Tiedän niin paljon sellaista, mikä on lakaistu maton alle.

Oletko pöllö lukenut Breivikistä kirjoitetut kirjat? Minä olen, selviän ilman tavuviivoja eikä tarvitse olla kuvia. Luen muuten 70-80 kirjaa vuodessa, laidasta laitaan, että sopii tulla otteleen!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KTS-- kirjoitti:

Turhislössin ja tohtori Toopen logiikan mukkaan pittää nyt miettiä, mitä syntiä israelilaiset ovat tehneet, kun Jumala tälläisen sallii. Oiskohan hallituksen asenteissa palestiinalaisia kohtaan parantamisen varaa?

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1460952562800

Vai oliko syynä Tel Avivin homobileet?

Mitä sannoo lössi??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu