Voi arvella, että Hollywoodissa tehdään ainakin yksi "tositapahtumiin" perustuva elokuva tästäkin katastrovista. Eikä sen kuvan miljardi tuotoista lahjoiteta yhtään hyväntekeväisyyteen. Niin raadollinen on maailma.
Elokuvat
5
385
Vastaukset
- dfdsfsdf
eipä niitä elokuvia oel tehty monesta muustakaan katastrofista
- loginomi
nähnyt amerikkalaisia sota- ja katasrofielokuvia, oletko sokea? Niiden merkitys on hyvin suuri rakennettaessa amerikkalaisten kansallistunnetta ja luotaessa ulkomaalaisille mielikuvia Amerikasta! Useinmiten tuotteet ovat pelkkää bullshittiä tai nykyisin bushittiä; ennakkoluuloisia ja ylimelisesti muihin kansoihin suhtautuvia! Näitä tuotteitta päivästä toiseen vahtaamalla rakentuu amerikkalaisen ego!
- yön_tytär
loginomi kirjoitti:
nähnyt amerikkalaisia sota- ja katasrofielokuvia, oletko sokea? Niiden merkitys on hyvin suuri rakennettaessa amerikkalaisten kansallistunnetta ja luotaessa ulkomaalaisille mielikuvia Amerikasta! Useinmiten tuotteet ovat pelkkää bullshittiä tai nykyisin bushittiä; ennakkoluuloisia ja ylimelisesti muihin kansoihin suhtautuvia! Näitä tuotteitta päivästä toiseen vahtaamalla rakentuu amerikkalaisen ego!
Uusi käsite :)
Mutta oikeasti; luonnonkatastrofeista, jotka ovat jo tapahtuneet, ei ole tehty elokuvia.
Sodista, ja näistä ihmisten luomista katastrofeista on toki, (ww2, titanic jne) mutta varsinaisesti Aidoista luonnonkatastrofeista ei.
Kuvitteellisista toki, kuten juuri day after tomorrow.. jne.
- z.x.c
Samanlainen ''tositapahtumiin'' perustuva toiminta leffa kuten estoniasta kertova Baltic storm.
- väärässä...
...johan se on tehty--->Day After Tomorrow
Maailmalopun höösäjille katsottavaa!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä3011555Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa614141Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1383400Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2242709Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1262411Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2061909Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3441277- 691092
Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta20977- 65860