perussuomalasille.
Vaikka hallitustaival on lähtenyt osin takkuillen käyntiin, niin siitä huolimatta
perussuomalaiset ajaa edelleenkin kymmentä tärkeää asiaa ja ne sijoittuu
1-10 väliin jo yhteensä 23.
Mitenkähän muuten on, että joko se kala liikkuu, että kannattasko sitä jo lähteä kalalle.
Hienot ilmathan nyt ois ja sopiva tuuli.
Mutta näihin asioihinhan se puolueemme kiinnittää huomiota.
Säätiö on vakaalla pohjalla.
Vaikka hallitustaival on lähtenyt osin takkuillen käyntiin, niin siitä huolimatta
perussuomalaiset ajaa edelleenkin kymmentä tärkeää asiaa ja ne sijoittuu
1-10 väliin jo yhteensä 23.
Mitenkähän muuten on, että joko se kala liikkuu, että kannattasko sitä jo lähteä kalalle.
Hienot ilmathan nyt ois ja sopiva tuuli.
Mutta näihin asioihinhan se puolueemme kiinnittää huomiota.
Säätiö on vakaalla pohjalla.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olet unohtanut mainita, että toukotöitä tehdään jo.
( paitsi siellä missä ei tehdä)
Teistä loistaa ulos Timon esimerkkiä seuraava perussuomalainen.
Lupauksensa pitävä ja vakaumuksellinen.
VALHEILLA VALTAAN,
UUDET VAALIT! PERSUT VALEHTELI KAIKEN!!..SOINI PERSUT KUSETTI KANSAA TAKINKÄÄNTÖ
https://www.youtube.com/watch?v=Y4VsCDFWdZs&list=PLmb1Thl8L0Nhod3q2JbP7oETiSXKOIJlB&index=5
MALLI MATUVASTAISELLE POLITIIKALLE JOTA SOINISMI-LINDSTRÖMISMI EI OLE PYSTYNYT ALKUUNKAAN TOTEUTTAMAAN
http://mvlehti.net/2016/04/20/lue-unkarin-orbanin-pakolaissuunnitelma-taalla/
LYÖ KOLME KÄRPÄSSARJAN POLIITIKKOA YHDELLÄ VAALILIPULLA
HOK - ELANTO -VAALIT, äänestysaika on 18.-29.4. 2016, vaaliaineisto pitäisi olla jaettu 18.4. postitse
Perussuomalainen, mieti voisitko äänestää yhden kerran kokoomusta, Stubbia vastaan, nimittäin
ÄÄNESTÄMÄLLÄ STUBBIN VASTUSTAJAA VOI LYÖDÄ KOLME KÄRPÄSTÄ SAMALLA ÄÄNESTYSLIPULLA STUBBIA, SOINIA JA KEMPELE-SIPILÄÄ
MITEN OLISI WILLE RYDMAN NUMERO 355 / kokoomus
Rydman kuitenkin vastustaa Stubbia ja matujen etuoikeuksia http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011060113814457_uu.shtml http://mvlehti.net/2016/03/22/kokoomuksen-wille-rydman-minulla-ei-ole-minkaanlaista-luottamusta-kokoomuksen-viestintapaallikkoa-kohtaan/ https://www.facebook.com/RydmanWille http://www.willerydman.fi/
HOK - ELANTO -VAALIT, NÄPÄYTÄ VANHAA VALTAA, äänestysaika on 18.-29.4.2016 NUMERO 355 https://www.s-kanava.fi/web/hok-elanto/osuuskauppavaalit
NUMERO 355 Rydman Wille kansanedustaja, VTM Helsinki
http://hommaforum.org/index.php/topic,111492.msg2211947.html#msg2211947
Orpo on sisäministerinä toistelemassa "ei tule sellaista päivää että rajatarkastukset laitettaisiin" syksyllä 2015 koska Soini EI ottanut sisäministerin salkkua persuille toisella salkun valintavuorollaan joka on suurin poliittinen moka mikä on suomessa tehty ministerin salkkujen valinnoissa ja vielä paljon pahempi moka kuin että keskusta jättäisi maatalousministerin salkun ottamatta.
Käytännössä Suomen hallitus ja Petteri Orpo mokasivat täysin syksyllä 2015 kun päästivät ruotsin kautta 32 000 turvista suomeen ja se asiantuntija tai virkamies oikeusministeriöstä/sisäministeriöstä joka istutti Petteri Orpon päähän valheellisen tulkinnan että kansainväliset sopimukset VAATIVAT että rajavartijat ottavat aina turvapaikkahakemukset vastaan pitäisi vetää valtakunnan oikeuteen tahallisesta 1500 miljoonan kulujen aiheuttamisesta suomelle ja kyseinen virkamies ja Petteri Orpo ovat vastuussa osaltaan myös kaikista raiskauksista ja joukkoraiskauksista mitä vastuuttomasta töidensä tekemättä jättämisestä on seurannut.
Venäjä voi milloin vain lähettää suomeen vaikka 100 000 turvapaikanhakijaa niin kauan kuin suomen oman lain muotoilu on tyhmä ja typerä että rajaviranomainen ottaa turvapaikkahakemukset vastaan.
Norja osoitti että oma laki on mahdollista korjata 1 viikossa ja että se on kaikkien kv. sopimusten mukaista koska ei ruotsissa tai venäjällä vainota niiden kautta pyrkiviä turvapaikanhakijoita
Kylä minä pidän perussuomalaisten parhaimpana saavutuksena ehdotusta laittaa miehet 9 e työttömyyspäiväraha töihin.
Esim. meidän tilalla tarvitaan maataloustyöntekijöitä sesonkiaikaan ja kyllä meidän Sipilä ja kokoomuksen Stubb osaa käyttää persujen hölmöyden hyväksi.
On hyvä opetella myös rysän paikkaamista ja pettuleivän valmistusta, koska kohta työttömät joutuvat kuitenkin palaamaan tuohivirsuaikakauteen, muuten raharikkaat tuntevat olonsa pettyneeksi.