Suurinta koskaan maan päällä elänyttä ihmistä jonka suntymäpäivä on tänään. Kaikki vähänkään valveutuneet jo tietävätkin kenestä SUURESTA miehestä on kyse.
Hiljentykäämme muisteleen
muistellen
551
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin, lahko on kirjoittanut kirjankin tuolla nimellä, tarkoittaen Jeesusta, ja sitten jättänyt pois Jeesuksen Jumaluuden osoittavat Raamatun jakeet, kuten ei vartiotorniuskonnon Jeesus Jumala olekaan. Sitten sitä on luettu valtakunnalilaitoksella, ja Raamattu on pidetty poissa näkyvistä.
Kristitty ei hiljenny Jeesuksen muistolle, vaan iloitsee, sillä jouluevankeliumissa Jeesuksen syntymä ilmoitetaan ilosanomana, suuri ilo.
Luukas 15:32 ilmoittaakin kristitylle että suuri ilo on juhlan aihe. Kristityn jouluhan tästä tulee.
Mutta lahkolainen siis menee hiljaiseksi Jeesuksen sanoman edessä. Eikö kukaan ole kertonut, että sen lahkon voi jättää, mennä sitten joulukirkkoon.
Heil Hitler <3 tuo yhwhn rakkauden lähettiläs. Suuri sydän, suuria tekoja
Kyllä minäkin Hectorin musiikista pidän.
Voihan se vetää hiljaiseksi, jos alitajuisesti kuitenkin tajuaa Jeesuksen sanoman, vaikka toistaa vartiotornin iskulauseita
Jaa vai niin. Löytyykös se suurhenkilö tuolta
https://fi.wikipedia.org/wiki/20._huhtikuuta#Syntyneit.C3.A4