Keskustan talouspolitiikka puree

Konepajayhtiö Wärtsilä aikoo Keskustan harjoittaman typerän talouspolitiikantakia sopeuttaa toimintaansa ja vähentää henkilöstöään 550:llä. Vähennyksistä noin 270 kohdistuu Suomeen.

Kiitos Juha Sipilä! Kiitos Olli Rehn!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sipilä on omien sanojensa mukaan vihdoin pääsemässä apatiasta. Nyt alkavat hänen suunnittelemansa toimet purra toden teolla. Köyhät köyhtyvät ja rikkaat rikastuvat.

Äänestä

SAKn jarrutuksen takia ei saatu kunnollista yhteiskuntasopimusta. Kiitä Piiraista ja kumpaneita

Äänestä

Apinan ja ihmisen välimuoto Piirainen tulee kalliiksi Suomelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kauppalehti_ kirjoitti:

Konepajayhtiö Wärtsilä aikoo Keskustan harjoittaman typerän talouspolitiikantakia sopeuttaa toimintaansa ja vähentää henkilöstöään 550:llä. Vähennyksistä noin 270 kohdistuu Suomeen.

Kiitos Juha Sipilä! Kiitos Olli Rehn!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu