Vankien olot

Suomi on kehitys maa vankein hoidossa jos kerran Norjassa Breivik asuu yksin kolmen sellin osastossa. Suomessa on kaksikin vankia hoidettavina samassa sellissä, ja kakkii paljuun . Hei haloo pankaa vankien asiat kuntoon.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei meillä ole rahaa kuten öljyrikkaalla Norjalla. Valtiomme on persaukinen vaikka ei kyllä uskoisi kun tietää miten hallitus ja eduskunta mässäilevät vero ja velkarhoillamme.

Äänestä
  • hyvin meillä vangit hoidellaan. Ramadanin aikaan muslimivangit saavat yöllä sapuskansa! Jos kantasuomalainen vanki vaatii lihapullia ja muussia yöllä, niin tuskimpa vaan tarjoilu pelaisi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyylrr kirjoitti:

Suomi on kehitys maa vankein hoidossa jos kerran Norjassa Breivik asuu yksin kolmen sellin osastossa. Suomessa on kaksikin vankia hoidettavina samassa sellissä, ja kakkii paljuun . Hei haloo pankaa vankien asiat kuntoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu