Tästä ei puhuta koskaan missään siksi tätä kysyn. Jos yksineläjä sanotaan vielä työssäkäyvä joutuisi vankilaan niin miten kävisi hänen vuokra-asuntonsa kanssa? Irtisanottaisiinko se vai maksaisiko sosku tuon vuokran vankila-ajalta? Kuka osaa vastata.
Kuka järjestää asiat jos yksineläjä
joutuisi_vankilaan
5139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kysy sossusta.
Varman jos kysyisit esim. Lieksan sossusta, niin jos olisit matu, niin tottakai maksavat ja päivärahatkin vielä päälle, mutta jos olet kantis, niin menetät sen kämppäs samantien.
Pakko lisätä, etteihän matut saa edes tuomioitakaan, sehän olisi hrässismi ja syrjintää.
Joutuuko matu muka vankilaan tässä valtakunnassa? Eiköhän nyt puhuta vain alkoisesta miehestä.
Valkoinen mies kun joutuu vankilaan, vouti heittää tavarat pihalle ja kuorma-auto vie ne kaatopaikalle. Lasku lähetetään vankilaan.
ja sen jälkeen kämppäs iistitään viimeisen päälle ja matu muuttaa siihen asumaan ilmaiseksi.
Sairaaloissa ja varmaan vankiloissakin on sosiaalitäti jonka kautta ne asiat hoituu. Ne antaa neuvoja korvauksissa tms.
Kun on lusimassa niin asunto tulee luontaisetuna ja soosi . Eihän silloin tarvitse vuokrakämppää . Hommaa pitkät tuomiot niin ei ole huolta huomisest.
Eikä tarvitse ostaa kuntosalikorttia, kun saa ilmaiseks käydä punttisalil.