Eduskunnan kyselytunti menossa tv1:llä

Puhe tiestöstä.
10109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

JUU JA VOI MITEN KAUNIITA UUS SUOMEN MESSIAS TEMPPELI ELVIS SÄTKY SIPPILÄ JOTLAA JA SAVONTAN SANNI KAKARA JA VANHA KORPPU LIIKENTEESTÄ MITÄÄN TIETÄMÄTÖN LOPETTAA SUOMESSA KUMI, RAUTAPYÖRÄ LIIKENNÖINNIN. NYT KULJETUSALA JA KAIKKI MUUT YLEISLAKKO KUTEN 1956 JA MIKÄÄN EI LIIKU. BERNERIN AKKA LUULETKO ETTÄ KULJETUS ALA SINUA USKOO EI K O S K A A N VEDÄT LAHNA TYHJÄN ARVAN.

Äänestä

Missä Lindströmin pihvi ?

Äänestä
  • Missä Perneri?

    Äänestä

Tieasiaa selvitetään ensin. Että silleen.

Äänestä

missäoli oopperan kummitus berseberner ?

Äänestä

Reissu-Timppaa ei taaskaan näy missään.

Äänestä
  • Stuppiakaan ei näy... oliskohan taas lipsahtanut vienninedistämismatkalle?

    Äänestä

Monen vuoden tierahat on menneet ASE OSTOIHIN mm, panssareita ja pommeja.

Äänestä

teatteria koko touhu.

Äänestä

Kyllä Persujen olisi viisainta siirtyä jo oppositioon viisaampien seuraan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


spoiduy kirjoitti:

Puhe tiestöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu