Varo optikkoa Lempäälässä

aiheuttiPALJONharmia

Kävin taannoin Lempäälässä optikon silmätarkastuksessa ja tilasin saadun reseptin mukaiset kahdet eri silmälasit, ihmettelin ne saatuani, kun niillä ei näe kunnolla.
Syy selvisi, kun asioin samassa liikkeessä myöhemmin näöntarkistuksessa ja vertasin tuota ensimmäistä reseptiä, ensimmäinen resepti oli kirjoitettu täysin pieleen. Optikkoliike hankki uudet linssit veloituksetta pokiin, kun otin virheet reseptissä esille, lasit määrännyt optikko oli jo silloin poistunut yrityksen palkkalistoilta, hän on ollut useissa työpaikoissa eri paikkakunnilla sen jälkeen, myös yksityisenä yrittäjänä ja nyt kauhukseni huomasin, että tämä Silja Titov on taas Lempäälässä eräässä toisessa liikkeessä.

Seuratkaa ja verratkaa vahoja reseptejä uusiin, olkaa tarkkana, minulle jäi tuosta tyypistä töykeä ja vastemielinen kuva ja on syytä olettaa, että tämä tahallaan määräsi sellaiset silmälasit, joiden käyttäminen on epämiellyttävää, kun hajataitteisuutta ei oltu huomioitu ym. Olin tämän liikkeen vanha asiakas, joten optikolla oli vanhatkin tiedot käytettävissään, eikä nopeita muutoksia ole silmissä tapahtunut, joten vahingosta tuskin oli kyse.

1

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • derty

      kummassa iten hänen tekemänsä ja ei pysty pitään

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      681
      2583
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      31
      1286
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1168
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      12
      1125
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      965
    6. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      40
      942
    7. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      104
      935
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      101
      883
    9. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      769
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      751
    Aihe