Varo optikkoa Lempäälässä

aiheuttiPALJONharmia

Kävin taannoin Lempäälässä optikon silmätarkastuksessa ja tilasin saadun reseptin mukaiset kahdet eri silmälasit, ihmettelin ne saatuani, kun niillä ei näe kunnolla.
Syy selvisi, kun asioin samassa liikkeessä myöhemmin näöntarkistuksessa ja vertasin tuota ensimmäistä reseptiä, ensimmäinen resepti oli kirjoitettu täysin pieleen. Optikkoliike hankki uudet linssit veloituksetta pokiin, kun otin virheet reseptissä esille, lasit määrännyt optikko oli jo silloin poistunut yrityksen palkkalistoilta, hän on ollut useissa työpaikoissa eri paikkakunnilla sen jälkeen, myös yksityisenä yrittäjänä ja nyt kauhukseni huomasin, että tämä Silja Titov on taas Lempäälässä eräässä toisessa liikkeessä.

Seuratkaa ja verratkaa vahoja reseptejä uusiin, olkaa tarkkana, minulle jäi tuosta tyypistä töykeä ja vastemielinen kuva ja on syytä olettaa, että tämä tahallaan määräsi sellaiset silmälasit, joiden käyttäminen on epämiellyttävää, kun hajataitteisuutta ei oltu huomioitu ym. Olin tämän liikkeen vanha asiakas, joten optikolla oli vanhatkin tiedot käytettävissään, eikä nopeita muutoksia ole silmissä tapahtunut, joten vahingosta tuskin oli kyse.

1

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • derty

      kummassa iten hänen tekemänsä ja ei pysty pitään

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      342
      2770
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      57
      2225
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1919
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      64
      1569
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1502
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      60
      1034
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1009
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      898
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      195
      791
    10. 36
      709
    Aihe