Kävin taannoin Lempäälässä optikon silmätarkastuksessa ja tilasin saadun reseptin mukaiset kahdet eri silmälasit, ihmettelin ne saatuani, kun niillä ei näe kunnolla.
Syy selvisi, kun asioin samassa liikkeessä myöhemmin näöntarkistuksessa ja vertasin tuota ensimmäistä reseptiä, ensimmäinen resepti oli kirjoitettu täysin pieleen. Optikkoliike hankki uudet linssit veloituksetta pokiin, kun otin virheet reseptissä esille, lasit määrännyt optikko oli jo silloin poistunut yrityksen palkkalistoilta, hän on ollut useissa työpaikoissa eri paikkakunnilla sen jälkeen, myös yksityisenä yrittäjänä ja nyt kauhukseni huomasin, että tämä Silja Titov on taas Lempäälässä eräässä toisessa liikkeessä.
Seuratkaa ja verratkaa vahoja reseptejä uusiin, olkaa tarkkana, minulle jäi tuosta tyypistä töykeä ja vastemielinen kuva ja on syytä olettaa, että tämä tahallaan määräsi sellaiset silmälasit, joiden käyttäminen on epämiellyttävää, kun hajataitteisuutta ei oltu huomioitu ym. Olin tämän liikkeen vanha asiakas, joten optikolla oli vanhatkin tiedot käytettävissään, eikä nopeita muutoksia ole silmissä tapahtunut, joten vahingosta tuskin oli kyse.
Varo optikkoa Lempäälässä
aiheuttiPALJONharmia
1
350
Vastaukset 1
- derty
kummassa iten hänen tekemänsä ja ei pysty pitään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su46634Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99634- 61619
- 42554
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520