Meilahdessa

Että silleen Meilahdessa on tehty koulu kiusaaminen.
Muksujen vanhemmat ovat ladanneet tapahtuman muksujen kännököistä nettiin. Luki lehdessä tänään.

Onhan se tietysti jotain, kun saa olla rinta rottingilla, kun uskaltaa heikompaansa joukolla(5) kiusata. Sitten kun se laitetaan sosiaaliseen mediaan kaikkien nähtäväksikin.

Voisikin miettiä, kummat on kakaroita ja kummatko aikuisia????
780
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eikös videon kiusaajat olleet maahanmuuttajapentuja, somaleja tai muita n alkuisia.
Meilahti on parempaa aluetta joten luulenpa että asiaan puututaan ripeästi.
Somaliongelmaa on aiemmin raportoitu Vuosaaren kouluista, mutta asiaa on hyssytetty rasismileiman pelossa.Muutenkin osassa Helsinkiä ummistellaan liikaa silmiä ja toivotaan että ongelmat häipyy kun sulkee silmät.

Äänestä

Poliisi ja rehtori on huolissaan enemmän siitä että joku voi tajuta matujen kiusaavan suomalaisia kuin kiudatusta. Sairas suvakkisuomi!

Äänestä

Moni on huolissaan väkivaltaisten mamujengien muodostumisesta, mutta ongelmat on tähän asti rajoittunet itään ja pohjoiseen Helsingissä. En usko että ongelmia kauan katsellaan alueella Meilahti, Töölö.Eirasta ja Katajanokasta puhumattakaan, mikäli siellä jostain syystä niitä ilmenisi.

Äänestä
  • Katajanokan uuden puolen summissa näitä somppuloisia on loisinut jo vuosikymmenet aiheuttaen koulussa ja päivähoidossa ongelmia.
    Skatta on yliarvostettu sumppu.

    Äänestä

Poliisi ja rehtori eivät vähätelleet kiusaamista. Se on otettu vakavasti, vaikka ei tapahtunutkaan koulussa, vaan koulun jälkeen toisen koulun pihalla.

Aivan aiheesta he ihmettelevät sitä, että aikuiset jakavat tällaisia lasten hölmöyttään lataamia videoita. Siitä jakamisesta kärsii lasten porukoissa aina eniten uhri.

Äänestä

Koska koulun taholta ei kiusaamiseen aluksi puututtu, oli vanhempien pakko tehdä asiasta julkinen. Oikein toimittu.

Äänestä
  • Hevonhumppaa ja höpö höpöä. Kyllä levittäjillä on ollut ihan selvä tarkoitus mollata maahanmuuttajia. Kiusaamista ei pidä hyväksyä, eikä tarkoitushakuista lapsia hyväksikäyttävää toimintaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kummatko kirjoitti:

Että silleen Meilahdessa on tehty koulu kiusaaminen.
Muksujen vanhemmat ovat ladanneet tapahtuman muksujen kännököistä nettiin. Luki lehdessä tänään.

Onhan se tietysti jotain, kun saa olla rinta rottingilla, kun uskaltaa heikompaansa joukolla(5) kiusata. Sitten kun se laitetaan sosiaaliseen mediaan kaikkien nähtäväksikin.

Voisikin miettiä, kummat on kakaroita ja kummatko aikuisia????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu