http://is.mediadelivery.io/img/978/5503296a10b74975bfbf4eda02bd0e20.jpg
Selfie
(vieraalla maalla)
"ME kommunistit olemme terästä!"
15
315
Vastaukset
- Kevätorvokki
Kiitos kaikille kansanäänestyksen järjestämistä kannattaville. Meitä on jo valtavan paljon. Allekirjoituksesi auttaa varmistamaan, että maamme metsien, maiden ja vesien kohtalosta päättää tulevaisuudessakin Suomen kansa eikä lahjottu eliitti.
Osallistu: https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1986 - sitkeätauti
Kommunismi on sairaus. Siihen auttaa se hepatiitti rokotes.
- olet-ryssä
Kommunisti olet siis Venakko. Mene sinne ihanne maahasi sillä kaikkihan tietää kuka rahoitti kommareita aina se oli Neuvostoliitto joka halusi Suomesta komministisen valtion.
- tosisuomalainen
kommunismi jasosialismi ovat maailmanhistorian kammottavin ja kaamein onnettomuus ja katastrofi.kuinka monta miljoonaa,tai kymmeniä miljoonia syyttömiä ihmisiä on murhattu kommunismin nimissä.se on sitä ylevää ja edistyksellistä aatetta.ei edes hitler vedä vertaa.sitä saastaista aatetta nyt punikkiylekin koittaa kaikin keinoin levittää.oonneksi sitä saastaista punikkitv:tä ei tarvitse katsoa.ja kun sanoit että kommunistit ovat terästä,bniin ei se silltä näytä vaaleissa,000000000,1 promillen kannatuksella,ja varsinkin kun on komukoilla paskat housuissa.
- vappumelodia
Tuolla oli toisessa keskustelussa tämä. Kopsasin kun oli kiva.
<
Tässä on bolsu ja tässä on kärpääneeeeen........<<- Sitähänsesitten
sitäkö tarkoittaa sitten, että missä polsu, siellä kärpäsiä???
- beethooven
Kaikki työläiset ovat porvareiden mielestä lähinnä kommunisteja. Tokkopa mitään muuta sen koomin.
- hitaahkoOlet
Heräisit sinäkin jo hiljalleen 60-luvulle. Älä jää eiliseen.
- Itse666
Sosialismi on:
- pakkotyöleirejä
- sotasankarijohtajia jotka eivät ole olleet sodassa
- kätyreitä ja vakoilijoita
- apatiaa
- mielipidevankeja
- eriarvoisuutta joka perustuu poliittiseen mielipiteeseen
- vaaleja joissa on yksi ehdokas ja hän saa 100% äänistä
- valtion täydellinen kontrolli jopa siitä mitä ihminen saa ajatella - rtyykk
'Vasemmisto on yhteiikunnan syöpä!'Vasemistoenemmistöisetlunnat poikkeuksetta kaikkein syöpäisimpiä ryopsätiön tukimustuloksissa.
- Merkki.Näkyy
ME kommunistit olemme terästä!"
Juu uskotaan ja uskot itsekkin kun katsot paitasi helmaa, "Ruosteessa on " !! - Variseus
Kommunismi on toteutettuna inhimillisesti puhtaampaa ideologiaa kuin mikään muu Suomessakin voimassa olevan puolueen ideologia. Kommunismin periaatteisiin kuuluu, että kaikilla on sama palkka, kaikki asuvat saman tasoisesti, valtio omistaa kaiken kiintaimen myöskin talot ja maa alueet. Jokaiselle annetaan työpaikka ja jokainen rakentaa yhteiskuntaa voimiensa mukaan, eikä ole rikkaita eikä ole köyhiä.Kellään ei ole syytä kateuteen sillä elintaso on kaikilla sama. Valtio kouluttaa kunkin yksilön hänen lahjojensa ja muitten edellytystensä mukaan. Jos on nälkää niin se nälkäkin on yhteistä syödään sitten vaikka pelkästään hapan kaalia, mutta sitä syö sitten kaikki.
Tämä kaikki yllä kirjoitetu on toteutuessaan kommunismia, jos se toimii.
Kommunismia oli sotien jälkeisessä suomessa jonkin verran, enkä menis heitä tuomitsemaan ideologiastaan. Oikeastaan kommunismi toteuttaa niitä periaatteita jotka on jo kirjoitettu raamattuun. Uskon, erttä kunnon kommunisti ajaa kaikille oikeudenmukaista yhteiskuntaa.
Joskus minua ihan huvittaa miten jotkin piirit haluavat pitää kaikin voimin eriarvoisesta yhteiskunnasta kiinni ja puhuvat esm duunareista sillä sävyllä kuin he olisivat jokin alempi ihmisryhmä. Kun yhteiskunta oli kouluttamatonta väkeä enimmäkseen niin esm rakennus alalla oli jonkin verran enemmän kouluttameatonta työ voimaa sekä metsätöissä ja heitä alettiin sanoa duunareiksi. Tänäpäivänä nämä alat ovat koulutetun työvoimankäsissä ja palkat on jo sen tasoisia jotka menevät kirkkaasti ohi esm konttori työntekiöitten palkkojen, niin että ketä nämä ihmiset sanoo duunareiksi. Jos duunareita on niin heitä on alalla kuin alalla ja he joutuvat vastaan ottamaan tilapäis töitä kuten duunaritkin ennen joutui ottamaan. Joten meitä on akateemisiä duunareita teknisiä duunareita rakennus duunareita.
Lisäksi on rakennus aloillakin ammattiliitot jotka turvaavat ansioon suhteutetun työttömyys turvan rakennus miehelle. Nämä dunareista puhujat saisivat etsiä ne joita duunareiksi puhuvat esm akateemisista työn tekiöistä heissä on paljon työttömiä ns duunareita.- LinjaPitää
Kommunismi on rikos ihmiskuntaa vastaan. Sitä se on ollut tähän asti ja tästä eteenpäin.
- missä_aivot
Olette todellisia teräsmiehiä, kun on ruostetta paidanhelmassa.
- stalinisti
ME olemme terästä,muut tulevat perästä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?927200Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277129Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1216765Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t646285Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik975618Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t35564Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455434Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa655275Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus435148Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274656