Vihervasurit kansaa vaihtamassa ! Aivan uskomatonta menoa, SSS hallitus ajaa islamin asiaa ENNEN KAIKKEA. Kirkkokin mukana
http://www.talouselama.fi/uutiset/uusi-islamin-oppikirja-ala-asteelle-allah-loi-suomen-jarvi-idyllin-3368733
http://www.talouselama.fi/uutiset/uusi-islamin-oppikirja-ala-asteelle-allah-loi-suomen-jarvi-idyllin-3368733
Vastaukset 18
Vanhimmat
Lidlin vastaus perhelomaan on halvat retkeilytarvikkeet.
Lidlin retkisettiin kuuluu teltta, kolme makuupussia, makuualustat, lyhty sekä retkeilypöytä. Kokonaisuus maksaa noin 147,43 euroa.
Eikös peruskoulussa tunnustuksellinen uskontoaivopesu ole kielletty? Vai eikö tämäkään koske "rauhanuskontoa"? Kuinka tuollaista paskaa voidaan syöttää suomalaisessa peruskoulussa oppilaille?
Niin Jumala loi tämä maan meille suomalaisille ei muslimeille....
Kyllä näin on jos Raamattua lukee. Siellä sanotaan että Jumala antoi kansoille valtiot/maat ja niille rajat. En ehdi nyt hakea kohtia mutta näin siellä sanotaan.
Taidettu kyllä ihan raakalla työllä itse tämä maa luoda. Jos tämä olisi ollut tiedossa niin olisi ne työhalut voineet hiipua. Kaikki toivo tuntuu olevan menetetty, Suomi täytetään kehitysmaalaisilla ja mukavana lisänä kaikki vesistä lähtien myydään ulkomaille jotta saadaan ulkomailta otettua velkaa maksettua.
Niin ja ainoa rohkelikko joka uskaltaa vastustaa sipilää, tekee sen laulamalla. Tänään Jyväskylässä ei kyllä onnistunut yhtä hyvin kuin Väinämöinen Joukahaisen suohon laulannassa.
Kumma että Suomen Suurmuffinssi ei ole vielä loukkaantunut tuosta ja vähintäänkin vaatinut anteeksipyyntöä. Ehkä ei ole ollut tietoinen.
Aivan onneton yritelmä, monta miljoonaa on jo palanut tuohon ja lisää hömppää on jo suunnitteilla ihan kirjasarjaksi asti.
Ennustan että Suurmuffinssi jyrähtää pian ettei mikään muu kelpaa kuin Kuraani ja opettajaksi ei käy kuin partaturpa imaami.
Uskonnot pitää kieltää.
Eiköhän kaikki uskonnonopetus helsingissä siirretä siihen suurmoskeijan yhteyteen rakennettavaan terroristikouluun ja lakimuutoksella tehdään se vielä pakolliseksi alle aikayksikön. Nimittäin täällä kommunistien hallinoimassa pääkaupungissa on tämä kaikki n mahdollista.
Jos sotiemme veteraanit olisivat tämän tienneet, he olisivat kieltäytyneet aseista v -39. Samoin 41-45. Ihan turhaan monta sataa tuhatta suomen miestä kuoli niissä sodissa.
No ei ihan turhaan, ollaan saaatu elää hyvässä maassa jo lyhyen ihmisiän. Toki niillä uhrauksilla olisi pitänyt saada pysyvämpää jälkeä mutta minkäs teet kun nykysuomalaisten äänekäs osa on näitä viherkommareita jotka näköjään tällä typerällä rasismi-kortillaan pitää nämä onnettomat nykypäättäjät hiljaisena. Sen jälkeen kun tämä islamisirkus on päässyt lakipisteeseen niin uudet tulevat veteraanit astuvat näyttämölle ja työntävät nämä takaisin timbuktuun tai mullanalle. olisi saanut kerta kyllä riittää mutta näköjään viisaus ei kasva puissa.
Suomi onkin ainoa itäeuroopan maa joka ihannoi näitä Barbaarieliöitä. Kiitos aivopesukoululaitoksen
Ei turhaan, isä ja varsinkin itse saanut elää hyvinvoivassa Suomessa mutta miten lie pojan kanssa. Kylläpähän vituttaa.
Onneksi veteraani isovanhemmat kuolleet, ei tarvitse tällaista menoa katsella, saatana on tullut kylään. Kaaduttaisiin nyt edes saappaat jalassa eikä housut kintuissa.
Eiköhän se ole viimeinen jääkausi, joka nämä järvimaisemat on luonut. Sitten tarvittiin suo, kuokka ja Jussi, joka raivasi nämä maisemat asuttavaan kuntoon.
Kiitos nykyisestä idyllistä kuuluu suomalaisille sitkeille Saarijärven Paavoille ja Juhani Ahon kuvaamille korvenraivaaja-Juhoille.
Kunnia sille, jolle kunnia kuuluu!
Mitä idiootteja meidän opetushallituksessa onkaan. Tällaista paskaa kustannetaan veronmaksajien rahoilla mutupennuille. Isam tulisi kueltää kokonaan Suomessa. Maassa maan tavalla. Burkhat ja huivit ym. kiellettävä. Saatana on saanut kurkostamme otteen kun kuuntelee Mäen jorinoita. Isänmaallsuudest tehty rikollsta. Mik v...u näitä ihmiiä oikein riivaa. Uskonnot on aiken pahan alku. Matupennuista kasvatetaan näidn kujojen kustnnuksella maamme omistajia. Minusta on tulissa hyvä vauhtia rasisti.
Arkkihiippari Mäkinen on ihastunut islamiin. Eläköityään rupeaa varmaankin imaamiksi tulevaan suurmoskan levitysrakennukseen.
Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.
Ruotsissa kuten muuallakin eussa muslimimatut ja kristityt matut ei mahdu samoihin vokkeihin. Tappeluita ja tappouhkauksia riittää.
Ja kenen vika, kuka pelastaa? No tietty Ruotsin hallitus. Sponsoroinee erilliset vokit.
Ja seuraava vaatimus on...?
http://www.christiantoday.com/article/threatened.with.throat.slitting.and.slaughter.christian.persecution.in.swedish.asylum.centres/84929.htm