kenties jo rakennettu?
Kyselen vain siksi kun yritin ajaa partaani ja lykkäsin sähköjohtoa pistorasiaan. Sieltä tihkui VETTÄ. Asun meren rannalla ja olen tottonut suolaiseen veteen, mutta tämä vesi oli aivan kollajanpuhdasta.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kollajan_allas
Joko Kollajan allas rakennetaan?
14
282
Vastaukset
- pudiksenhuutoja
No elä huoli mies, se vesi on vain hanhikiven lauhdevettä ja siis steriiliä.
- repevaan
Sulla on Laihialainen partakone. Sillä kun ajaa niin ei tarvi vaahtoa eikä vettä.
Vesi tullee silmistä ja vaahto suusta!!- Siirtolinja....rikki
Pitäisi rakentaa kun nyt on poikki iso siirtolinja Norjasta Suomeen.
Pörssisähkön hinta nousi nyt kesäkuussa 30 %.
Korjaus kestää monta kuukautta ilmoittaa Fingrid. - RisuPaavo
Ei haittaa, Jyväskylästä tulee halvalla Pekkarisen sponsoroimaa puusähköä kiinteällä hinnalla. Kylläpä oikein naurattaa näin kesähelteillä pitää pattereita täysillä ja ilmastointia päällä kun on sähkö niin halpaa ettei tarvi mistään laittomista altaista haaveilla Herrojen rikastuttamiseksi.
- Koska-generaattoritilaus
RisuPaavo kirjoitti:
Ei haittaa, Jyväskylästä tulee halvalla Pekkarisen sponsoroimaa puusähköä kiinteällä hinnalla. Kylläpä oikein naurattaa näin kesähelteillä pitää pattereita täysillä ja ilmastointia päällä kun on sähkö niin halpaa ettei tarvi mistään laittomista altaista haaveilla Herrojen rikastuttamiseksi.
Euroja sataa
tavaalta. - PUHDAS-PUDASVOIMAA
Koska-generaattoritilaus kirjoitti:
Euroja sataa
tavaalta.TOTTA.
Vesigeneraattori on hyvä--vanha keksintö.
- sähköpaimeneenpissijä
Tottakai rakennetaan. Pudasjärvi tosin ei saa latiakaan kun kiineistöverot tasataan tulevien sote alueiden kesken.
http://www.kaleva.fi/blogit/pohjoisen-aani/politiikan-viidakkokirja-pohdintaa-yhteiskunnast/44/voimalaitosten-kiinteistoveroa-ollaan-jalleen-viem/5805/- Kollaja.hallitusohjelmas
Hallitus vaihtuu, kun Sipilä ei pidä lupauksiaan.
- sitäeimonitiijävaan
Rakennetaan...Rakennetaan.Työnalla jo.
- Hirsipuupää
Joo, hirrestä tehhään allas jossa on puhas vesi. Unelmatehtaalla jo hirsiä vetelevät.
- seonoikeaakierrätystä
Kertaalleen puhdistettua vettä putkenkautta Talvivaarasta.
- terveisinvihreäpuolue
seonoikeaakierrätystä kirjoitti:
Kertaalleen puhdistettua vettä putkenkautta Talvivaarasta.
Puhdistui tullessa.
- velhojanoita
Hetko, kun pitää vielä tinata uskoa valaan. Ei,-kun taloutta valuun..-äsh
- HalpuuttajaKollaja
Siirtohinnat moninkertaistuivat Oulussa
Vertailussa kerrostaloasujan siirtohinnat ovat nousseet kymmenen vuoden aikana eniten, lähes 183 prosenttia, Oulun Seudun Sähkön alueella. Lankosken Sähkön alueella Siikaisissa nousu on taas on ollut kymmenen vuoden aikana noin 17 prosenttia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15210997
- 525250
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452463- 302153
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131721Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421584Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311270Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351196Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317902