Taklatkaa Lainetta

Hifk, taklatkaa Laine teho-osastolle! Vetäkää mailalla silmään!
19483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Hakeudu hoitoon kuulut suljetulle osastolle.

Äänestä

Fair Play ei kuulu jääkiekkoon vaan kaikki keinot ovat sallittuja.

Äänestä

Asenne on tuo, kun ei tarvitse itse mennä kaukaloon... Koittakaa nyt reppanat muistaa, että kyse on vain jääkiekosta...

Äänestä
  • Ton oli varmaan Jokerit-fani kirjoittanut.Ne kun ei etunimillä kutsu minuakaan vaan aina "vitun ifki-sika..."

    Äänestä

  • fak59 kirjoitti:

    Ton oli varmaan Jokerit-fani kirjoittanut.Ne kun ei etunimillä kutsu minuakaan vaan aina "vitun ifki-sika..."

    hifk kuuluu samaan sarjaan jokereitten kanssa helsingin luuseriluistin seurat. hifk vois kanssa lähtee sinne mongoolian mestaruus sarjaan räpeltämään siellä on 6 kuukauden kesäloma.

    Äänestä

  • Jos ei osaa pelata niin vahingoittaa....! luuserit

    Äänestä

  • 12aapeli kirjoitti:

    hifk kuuluu samaan sarjaan jokereitten kanssa helsingin luuseriluistin seurat. hifk vois kanssa lähtee sinne mongoolian mestaruus sarjaan räpeltämään siellä on 6 kuukauden kesäloma.

    Hah,TusinaTomppeli ei ottanut huomioon et jos ifki lähtee SM-liigasta niin liiga on konkassa.Ifk pelaa niin aina on tupa täysi,kaikki lähipitäjien baarit tyhjinä kun kynnelle kykenevät(ne 3000) uhoavat pontikka-päissään hallilla.Ollaan niin rohkeata kun koko PonsseMC on koolla mutta yksin selvinpäin ei saada suuta auki ja 3pamin voimin pitää "lähi-Siwassakin" käydä kerran viikossa,kun kerran elämässänne saatatte asutte "statissa",ne harvat ja rohkeimmat joille ei riitä maitotilistä jaettavaksi.

    Äänestä

  • ottako noin koville. vedä apina jojoon ittes kukaan ei jää kaipaamaan.

    Äänestä

  • Just niin.

    Äänestä

  • TAPPARA ON SURKEA JOSSA PELAA MULKKUJA.

    Äänestä

  • Hempulat Ilman Fiksua Kirjoitettavaa Itkemässä (Taas)

    Äänestä

Tuon voi ymmärtää myös sarkasmina. Jos pohtii Zaborskylle annettua pelikieltoa, niin ajatuksen mukaisen teon odotusarvo muodostuu positiiviseksi. Zaborskyllahan ei ollut minkäänlaista mahdollisuutta nostaa Peltolan mailaa. Hänen vaihtoehtonsa olivat koukkaaminen ja korkea maila, joka sitten toteutui ikävällä tavalla.

Äänestä

Oliskin menny toi väärä vaihto toisin päin,niin tapola olis repiny pelivehkeensä,ja Tapola ei kuulemma nähny,hyvä vitsi.Nyt peltolalle tullu joku ihmeparantuminen.
Onneks HIFK-fanit ei pukeudu niinku bönden oranssiset pahvipäät,eiks ne raukat tiedä,että vielä ei oo vappu.
Stadin kingit antaa huomenna kylmää kyytiä böndeläisille ja suomen surkeimmalle seuralle,jonka oikee paikka olis divarissa!

Äänestä
  • tiedoksi vaan sulle apina sä asut tuppukylässä ,maailmalla lukematon määrä kaupunkeja jossa enemmän asukkaita kun koko suomessa .pakkaa kamas tuppukylän teppo ja mee käymään kerran elämässä kaupugissa äläkä tumputa se luuseri paita päällä säälittävä rääpäle.

    Äänestä

  • Minäkin haluaisin olla tsadin kuningas Ei kuningaita voi olla kuin yksi

    Äänestä

  • Snadit kuningasjuntit vollaa kai vieläkin ihan punasina, kun tuomarit ei viheltäneet mukana vaikka pellet ite vihelsivät...

    Äänestä

Katsoin juuri HIFKn kokoonpanon eihän siinä ole yhtään kunnon pelimiestä Eihän tuolla laumalla ole TAPPARAAvastaan mitään jakoa

Äänestä

LaineVihaaja on tyypillinen HIFK-fani. Kyllä Hakki ja kumppanit on hänestä ylpeitä. Hesan jääkiekko tarvitsee faninsa.

Äänestä

Mieti nyt vähän aloittaja kuinka puhut Suomikiekon tulevaisuuden parhaasta pelaajasta ja muutenkin vähän kunnioitustan vastustajan pelaajia kohtaan. No sellainen kuin vastustajan kunnioitus taitaa olla täysin outo käsite luuseri-hifkiläisille enkä olisi ollut yllättynyt vaikka olisivat vielä Laineenkin teloneet. Kukahan menis puhkomaan aloittajalta silmän? Naurattaisko sen jälkeen?

No onneks Laine käytännössä käänsi finaalisarjan Tapparan eduksi joten se lienee paras kosto aloittajan kaltaisille hörhöille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


LaineVihaaja kirjoitti:

Hifk, taklatkaa Laine teho-osastolle! Vetäkää mailalla silmään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu