Seksialalla työskentelevälle voi kertyä kateistä hyvinkin paljon ja sen pankkiin tallentaminen voi joskus vaatia selityksiä, että mistä ovat peräisin.
Miten hoidatte rahanne pankkitilille?
Miten hoidatte rahanne pankkitilille?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei ne mitään kysele jos on toiminimi :) sen kautta kierrättää rahat ja maksaa verot niin ei ketään kiinnosta.
Sinuna veisin sitä aika ajoin tallelokeroon pankkiin..En missään nimessä veroja lähtisi maksamaan. Pienemmät summat voi säilöä kotonaan kassakaappiin.
Kaikillahan tulee välillä suurempiakin ostoksia kuten auton hankintaa ym. Niin käteisellä vaan rahat kouraan:D Ulkomaan matkoilla menee käteistä, ruokaosotokset ym. Eli näin tekisin.
Käteinen kuluu kyllä hyvin ruokaostoksiin ja käyttötavaraan. Jos sitä on "liikaa", olen tallentanut s-tilille kaupan kassalla niin saa laskuja maksettua.
Nykyään pyörii suurimmaksi osaksi toiminimen kautta niin ei ole ongelmia. :)
toiminimi ja pikasiirto on tän päivän juttu.
Ei kukaan kysele pennien perään.
Ja käteistä ei nykyään käytä enään kukaan vaan pankkitiliä ainakin vakiasiakkaat