Dubaissa asuva OC-sponssi Lee Oshea on kuullut ylälinjastaan, että markkinapaikat aukeavat, kun 80% kolikoita on louhittu. Eli paskempi juttu niiden äkkirikastujien kannalta, jotka ovat tässä leikissä mukana velkarahalla... ja Ruja voi aina hidastaa kolikoiden louhintanopeutta, jolloin 80% rajan saavuttamiseen kuluu esim. 100 vuotta :)
Kauanko KRP aikoo olla Rujan hyppyytettävänä? Kyseessä on pyramidihuijaus ja viranomaisten tulee toimia.
http://s31.postimg.org/994ngayd7/image.png
Kauanko KRP aikoo olla Rujan hyppyytettävänä? Kyseessä on pyramidihuijaus ja viranomaisten tulee toimia.
http://s31.postimg.org/994ngayd7/image.png
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei hetkauta peruscoijaria mitenkään. Pääasia on,että verkosto kasvaa ja ylälinja voi hyvin. Coinistien omilla foorumeilla ei tällaisia uutisia näy,koska kaikki negatiiviset uutiset poistetaan. Avoimuus ei kuulu onecoiniin.
Jauha mitä jauhat.... :-)
Noooh - KAIKKI me tiedämme, että sillä ei ole mitään merkitystä - onko kauppapaikkoja tai ei...
Pyramidi/Ponzi kasvaa vielä jonkin aikaa omalla painollaan ja """koulutukset""" tekevät kauppansa - huijaus on huijaus joka tapauksessa, ja itseasiassa varsin härski sellainen.
Ei pidä sekoittaa asioita mitä on kerrottu tapahtuvaksi, siis 80% kun on louhittu aukeavat kaikki maailman kauppapaikat.
Eli nykyvauhdilla vähintään 5-6 vuotta pitäis odotella? Mahtaakojan Wahlroos pyöriä kuvioissa niin pitkään :D
Alemman tason sponsseilla alkaa olemaan kohta kuumat paikat, jos tunkit tosiaan on velkarahalla mukana!