If kotivakuutus

envaanymmärrä

Onko hinta puolittumassa, vai tuleeko lasku jatkossa kahdessa erässä?
Olin nimittäin lopettamassa vakuutusta netissä, mutta siellä oli hinta puolet pienempi mitä viimeisin vuoden jakso maksoi.

2

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älä-vaihda

      Älä lopeta. Vanhoissa kotivakuutuksissa on paremmat korvausehdot ja siksi uudet saa halvemmalla. Eikä muuten vakuutusyhtiö voi muuttaa sääntöjä jos vuosia ollut sama vakuutus vaikka kuinka muka ilmoittavat että voivat. On oikeuden päätös sillä se vakuutus on vaikka 100 vuotta voimassa jos et muuta etkä vaihda vakuutusta eikä ehtoja voi muuttaa jos et suostu eikä voida irtisanoa vaikka niin uhkaavat ilmoituksessaan.

      • 18.3

        Höpö-höpö tarinoita suoraan Aku Ankasta. Vakuutusyhtiö voi muuttaa ehtojaan, siten kuin sinun vakuutussopimuksesi liitteenä olevissa ehdoissa mainitaan. Samoin vakuutusyhtiöllä on oikeus lopettaa jokin vakuutuslaji tai -tyyppi, kunhan tekee sen vakuutusehtojen mukaisella tavalla. Vapaaehtoiset vakuutukset ovat vapaaehtoisia - sekä asiakkaan että yhtiön puolelta. Sopimus on voimassa, kunnes toinen osapuoli sen lopettaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1333
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      861
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      683
    4. 50
      577
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      12
      493
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      464
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      441
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    Aihe