If kotivakuutus

envaanymmärrä

Onko hinta puolittumassa, vai tuleeko lasku jatkossa kahdessa erässä?
Olin nimittäin lopettamassa vakuutusta netissä, mutta siellä oli hinta puolet pienempi mitä viimeisin vuoden jakso maksoi.

2

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älä-vaihda

      Älä lopeta. Vanhoissa kotivakuutuksissa on paremmat korvausehdot ja siksi uudet saa halvemmalla. Eikä muuten vakuutusyhtiö voi muuttaa sääntöjä jos vuosia ollut sama vakuutus vaikka kuinka muka ilmoittavat että voivat. On oikeuden päätös sillä se vakuutus on vaikka 100 vuotta voimassa jos et muuta etkä vaihda vakuutusta eikä ehtoja voi muuttaa jos et suostu eikä voida irtisanoa vaikka niin uhkaavat ilmoituksessaan.

      • 18.3

        Höpö-höpö tarinoita suoraan Aku Ankasta. Vakuutusyhtiö voi muuttaa ehtojaan, siten kuin sinun vakuutussopimuksesi liitteenä olevissa ehdoissa mainitaan. Samoin vakuutusyhtiöllä on oikeus lopettaa jokin vakuutuslaji tai -tyyppi, kunhan tekee sen vakuutusehtojen mukaisella tavalla. Vapaaehtoiset vakuutukset ovat vapaaehtoisia - sekä asiakkaan että yhtiön puolelta. Sopimus on voimassa, kunnes toinen osapuoli sen lopettaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      158
      4525
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      73
      4287
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      3436
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      131
      3038
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      188
      2762
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      39
      1787
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      72
      1562
    8. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      59
      1513
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      119
      1260
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      18
      1185
    Aihe