PYHTÄÄN LINTULAN JOHTAJAHOITAJA VEI JOUTSENET TULEVAAN
HELVETTIIN.
Voit lukea selostuksen netistä. Loviisan ydinvoimala -alueella aiotaan alkaa seuraavaa:
"Fotum Power and Heat Oy Loviisan ydinvoimalan laajentaminen jatkuu kolmannella ydinvoimalayksiköllä."Siksi alueella alkaa jatkuva kauas kantautuva melu,poraus, tavarankuljetus, louhinta, ruoppaus.Mitään ihmiselle vaarallista määrää säteilyä ei kauaksi kantadu, pienempiä määriä kylläkin.
Niin että tällaisessa tämä teidän lintujen auttajanne on.
AULANGON JA PYHTÄÄN JOUTSENET VIETIIN HELVETTIIN
3
190
Vastaukset
- siivinvalkoisin
Auttakaa Aino POIS tuolta! Menkää katsomaan missä se on NYT. Seuratkaa tilannetta! Jos on vaikeuksissa , tulee toimittaa suojaan!
Metsähallitus lupasi ottaa huomioon että kyseessä on kesy aina ihmisen hoidossa ollut lintu: valehdeltiin! Piti hoitaa asia nopeasti vain pois päiväjärjestyksestä! Kyseessä on Sibeliuksen Ainon mukaan nimetty nimikkolintu! Oli kaikkien rakastama, hyvin kaunis, rauhallinen, luottavainen, herkkä joutsentyttö! Ja se viedään ydinvoimalan teollisuuden rumalle alueelle likaiseen veteen! Eikö olisi voitu viedä jonnekin Turun saaristoon jossa ihmiset tajuavat ihailla joutsenia!
Tehkää jotain! - siivinvalkoisin
Onko siellä Loviisassa LINTUJEN YSTÄVIÄ, linnuista välittäviä!!! ? Lintuyhdistystä? Täytyyhän sielläkin edes joku olla?
- meetiumerkki
On, mutta me nautitaaan ne marinoituna lautaselta, medium kypsänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986298KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555795Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602783Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072218Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071908- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098