Stadigin ja Kyhälän käskyläiset, Kavander, Strandell & co ovat puuhaamassa uutta parkkialuetta Roxx:n pohjoispuolelle. Iltatori alue kutistuu kutistumistaan. Ensin joudutaan aitaamaan katualue ST 1 :lle ja Brygganille liikenneyhteyksien turvaamiseksi, pelastustie ja yhteydet Itämeren Porttiin. Ja nyt on Regatta Resortsin taholta ilmennyt lisätarpeita uusille paikoitusalueille Rantakadun ja Roxx:n väliseltä nurmikkoalueelta.
Itäsatamaan uusi paikoitusalue
kohtasiirtolainen
8258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minulle, kerrottin Deniksen ja Karin olevan opiskelukavereita. Niin mikäs sen mukavaa kun kaupunginjohtaja hoitaa RR.n asioita. Onko näin?
Denis the penis ja kari on oiva pari.
ei Hanko mitään iltatoria tarvi siellä pitää,parempi olisi vaikka Täktomin lentokenttä siihen tarkotukseen!
Missä tämä uusi parkkialue tarkkaan ottaen tulisi olemaan?
Mikä uus parkkipaikka, häh?
Älä usko kaikkeen mitä kirjoitetaan tällä palstalla. Jolla on nyt vaan draivia päällä, nukuttuaan hyvin aikoinaan kun Thetraanniemen suunnittelu lähti käyntiin. Ja yrittää kaiken keinoin saada hämminkiä aikaan.
Eikös parkkipaikat pitänyt tehdä talojen kellarikerrokseen?
S: "Hei, olisikin halvempaa tehdä ne puistoon!"
K1: "Ei kai teillä Herra Kaupunginhallituksen puheenjohtaja ole mitään sitä vastaan, että tehdään tuohon lasten leikkipaikalle pari parkkipaikkaa. Samalla hoituu nuo meluavat lapsosetkin pois pihapiiristä?"
K2: "Kiitos kysymästä, kiitos kysymästä. Tokkopa siitä haittaa. Ehei, tottakai. Olkaa hyvä vaan. - Miten muuten voin olla avuksi?"
... and the story goes on...
Suoraan sanottuna, paskapuhetta. Kysy vaikkapa rakennusmiehiltä mitä he rakentavat.
Helppoa ja halpamaista toiminta on täällä levittää huhuja, viittaamalla eri henkilöihin, jotka eivät lähde kommunikoimaan "Anonyymien" kanssa.