Osaa turvapaikanhakijoista ei pystytä poistamaan

Maasta-

12

217

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xzskijsy

      ULOS SUOMESTA VAIKKA VÄKISIN!!!!!

    • tgtg5tggg

      Kyllä ne lähtee kun ei tavan mukaan työnnetä rahaa, ruokaa ja asumisia kaksin käsin eteen. Kun ei anneta mitään matu on hyvin tyytyväinen jos saa lentolipun irakiin. Minusta sitäkään ei pidä antaa, lompsikoon vittuun jalkapelillä, haaparannan kautta ruotsiin.

      • Tuet ja avustukset Italian ja Kreikan 0 € mallille, niin alkaa lähtijöitä olla ihan tungokseen asti rajoilla. Ei pidä tehdä asioista liian vaikeita. Että silleen.


    • Lopetetut.kaivokset

      Ovat hyvä loppusijoituspaikka näille, siinne vain perunoita ja vettä ja aina vuodenpäästä kysytään halutteko lähteä suomesta nyt koska seuraava tilaisuus on vuoden päästä, ja aina väliajat vietätte lukitussa kaivoksessa ja voitte joutua olemaan siellä loppuelämänne jos ette suostu lähtemään suomesta

    • Voisimme siivota suomen tästä saastasta lopullisesti

    • xdemari

      Eläkkeelle(4000€/kk) niin tilastot kaunistuvat.

    • Mihin_lähetetään

      Ei tainnut monelle avautua tuo juttu?
      Mihin nämä irakilaiset lähetetään?

    • Vatipäät_

      Vatipäät eivät ymmärrä koko asiaa. Eivät näemmä tiedä sitä, miten ihminen voidaan käännyttää tai karkottaa.
      Mutta senhän ymmärtää, ettei lahjat riitä asian oivaltamiseen.

      • Turvapaikanhakijat

        Eivät ole ihmisiä vaan loisia/parasiitteja jotka pyrkivät tänne eläteiksi

        Siis älä sekoita ihmisiä turvapaikanhakijoihin


    • sipilä.elättäkööt

      Ottakoot Sipilä ne hoiviinsa, kun kerta kutsuikin.

    • Hoplaax

      Tuossa pattitilanteessa käynee niin, että kieltäytyjille annetaan tilapäinen oleskelulupa, jota sitten jatketaan hautaan asti.
      Jos jostakin syystä näin ei kävisikään, SPR ja/tai Kirkko ottaisi nuo "onnettomat" hellään huomaansa.
      Lopputulema molemmissa tapauksissa on se, että tuo porukka jää maahan loppuiäkseen, ja tiedon tästä levitessä, ketään ei enää voida poistaa maasta.
      Ainoa tepsivä keino on lopettaa kaikki tuet tuolta porukalta. Viimeistään tuleva talvi "ajaa porsaat kotiin".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      74
      2725
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      178
      2659
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      76
      1909
    4. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      107
      1512
    5. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      28
      1445
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      189
      1213
    7. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      12
      930
    8. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      62
      925
    9. Ei rakennuslupaa

      Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?
      Pyhäjärvi
      83
      861
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      106
      803
    Aihe