Lipun nosto

Miten jehovalaisten omatunto on koetuksella, esimerkiksi taloyhtiöissä , jos lipun nosto on vuorotteluperiaatteella?

Tänäänkin veteraanien päivänä siniristilippu liehuu kunnioittavasti saloissa. Pystyykö jt suorittamaan tällaisena päivänä lipun nostoa?

Tarkemmin ajatellen, ei taida olla mitään muutakaan päivää, jolloin jehovalainen voisi lipunnoston tehdä.
8235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

He menevät koiran kanssa sängyn alle tai komeroon piiloon, ja ynisevät sekavia mm. apua jessulilta.

Äänestä

Kai Jehovat voivat nostaa salkoon vaikka mummon kalsarit. Usko ei ole esteenä. Mikä lienee syy sekoittaa lipun nosto ja Jehovat. Laita vaikkka seksuaalivähemmistö palstalle tällaiset avauksesi.

Äänestä
  • Jehovat ovat ihan yhtä omituista väkeä kuin homot tai lesbot. Kyllä näiden omituisia tapoja on syytä normijärkisten kummastella. Lipunnosto ei ole kakunpala näille kaikkia isänmaallisia symboleja torjuville hörhöille. Näiden usko on monilta osin yhtä sairaan psykopaattista kuin vaikkapa useiden muslimilahkojen.

    Äänestä

  • Nyt sinä "teologix" rienaat Suomen Lippua, vertaamalla sitä kalsareihin! Teenkö sinusta rikosilmoituksen!

    Ymmärätkö sinä, että ellei Suomen Lippu liehuisi salossa, ei olisi olemassa jehovan todidtajia Suomessa!

    Äänestä

Oliko edesmennyt Prince onnistunut prototyyppi jehovantodistajasta? Pääseekö taivaasen valittuna yhdestä 144000:sta vai räpeltääkö 1000 vuotta kitaraansa maanpäällisessä jehovaparatiisissa? Tykkääkö jehovan johtoporras Princen musasta ja tyylistä?

Äänestä

On puhdasoppisimpia fanaatikkotodistajia, jotka vastaavat lippukielteisyyteensä ylpeinä ja ollen parempaa ihmistä, samalla toivoen että tästä saisi turpiinsa, jota voisi 1) esittää ylpeänä 2) voisi toivoa pitävänsä ns lopun merkkinä

Äänestä

Minä näin pikku penskana ne Rintamamiehet , -Rintamamiehiä he olivat , kun ei ollu vaihtoehtoa , veteraani- sanan keksi Kokoomuksen kansanedustajaksi päässyt kenr, Airo , kun pääsi sotasyyllisyysvankilasta, oliko se nyt vuonna -51, Natsi-saksan sanasta -Kameraden , -Asetoveri , Hän hävisi sodan , mutta piti alkaa jälkipelluuta , Sodalla on vain yksi sääntö
Hitler antoi käskyn vallata Stalingrad ja edetä aina intiaan ; Suomalaiset olivat Terekillä, mutta kun oikea sota tuli , heistä ei ollut mihinkään , Nyt sitten , käydään entisten vihollisten luona veteraanittelemassa ,
Jos voitaisiin oikeasti lippuja liehutella , niin olisi pitänyt Suomen marssia sen Kuopion potkukelkkapataljoonan voimin Moskovaan , ja näyttää Venäjälle ja Ameriikalle närhenmunat ja julistaa paasikivi Intian keisarinnaksi ,,

Äänestä
  • Lisäys ; " Sodalla on vain yksi sääntö , Voitat sen lopulta , ..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JättääköjtHommatMuille kirjoitti:

Miten jehovalaisten omatunto on koetuksella, esimerkiksi taloyhtiöissä , jos lipun nosto on vuorotteluperiaatteella?

Tänäänkin veteraanien päivänä siniristilippu liehuu kunnioittavasti saloissa. Pystyykö jt suorittamaan tällaisena päivänä lipun nostoa?

Tarkemmin ajatellen, ei taida olla mitään muutakaan päivää, jolloin jehovalainen voisi lipunnoston tehdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu