Kun murhaaja pääsee vapaaksi

murhaxxx

Kun murhaaja pääsee vapaaksi, puukottaako hän pian uudelleen?
Vai onko kaupungissa niin paljon pahaa verta, että murhaaja pelkää itsensä puolesta eikä palaakaan Seinäjoelle? Saako uuden nimen ja muuttaa isoon kaupunkiin? Murhaako siellä uudelleen?

7

240

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos pääsee vapaaksi. Voidaan myös määrätä pakkohoitoon ja sieltä ei pääse ennen kuin tervehtyy riittävästi.

      • hommahoidossa

        Vapautumisesta on jo päätetty, eikä siihen mene kovin kauaa, ellei jotain yllättävää tapahdu.
        Sinulla ei liioin ole pakkohoito kovinkaan kaukana, jos puhelet livenä samanlaisia mitä tänne suollat.


      • murhaxxx
        hommahoidossa kirjoitti:

        Vapautumisesta on jo päätetty, eikä siihen mene kovin kauaa, ellei jotain yllättävää tapahdu.
        Sinulla ei liioin ole pakkohoito kovinkaan kaukana, jos puhelet livenä samanlaisia mitä tänne suollat.

        Miksi et vastaa kysymyksiini?


      • hommahoidossa
        murhaxxx kirjoitti:

        Miksi et vastaa kysymyksiini?

        Asiantuntijat ovat päättäneet vapauttaa siksi, koska ovat varmoja että murha oli yksittäinen suuttumuksen vallassa tehty teko, joka ei tule toistumaan. Muuten vapauttamisesta ei olisi tietenkään päätetty.
        Vapauttaminen etenee normaalin kaavan mukaan, ensikertalaisena tuomion todellinen pituus laskee kolmeen vuoteen ja nuorena henkilönä tehtynä vielä lisää, eli vapaus koittaa lähiaikoina.


      • hommahoidossa kirjoitti:

        Vapautumisesta on jo päätetty, eikä siihen mene kovin kauaa, ellei jotain yllättävää tapahdu.
        Sinulla ei liioin ole pakkohoito kovinkaan kaukana, jos puhelet livenä samanlaisia mitä tänne suollat.

        Painu sinä vittuun!


    • Pelkääjä

      Murhaaja on käsittämättömän paha. Hän joutuu elämään pakkohoidossa koko elämänsä, sillä hän ei koskaan parannu. Hyvä näin.

    • LOve61

      Mulla on 20 centtiä taskussa vain..llallallaa..peace and love lauletaan yhsexxä kaik nii ei tarvii täällä vihaaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe