Kun murhaaja pääsee vapaaksi, puukottaako hän pian uudelleen?
Vai onko kaupungissa niin paljon pahaa verta, että murhaaja pelkää itsensä puolesta eikä palaakaan Seinäjoelle? Saako uuden nimen ja muuttaa isoon kaupunkiin? Murhaako siellä uudelleen?
Kun murhaaja pääsee vapaaksi
7
222
Vastaukset
Jos pääsee vapaaksi. Voidaan myös määrätä pakkohoitoon ja sieltä ei pääse ennen kuin tervehtyy riittävästi.
- hommahoidossa
Vapautumisesta on jo päätetty, eikä siihen mene kovin kauaa, ellei jotain yllättävää tapahdu.
Sinulla ei liioin ole pakkohoito kovinkaan kaukana, jos puhelet livenä samanlaisia mitä tänne suollat. - murhaxxx
hommahoidossa kirjoitti:
Vapautumisesta on jo päätetty, eikä siihen mene kovin kauaa, ellei jotain yllättävää tapahdu.
Sinulla ei liioin ole pakkohoito kovinkaan kaukana, jos puhelet livenä samanlaisia mitä tänne suollat.Miksi et vastaa kysymyksiini?
- hommahoidossa
murhaxxx kirjoitti:
Miksi et vastaa kysymyksiini?
Asiantuntijat ovat päättäneet vapauttaa siksi, koska ovat varmoja että murha oli yksittäinen suuttumuksen vallassa tehty teko, joka ei tule toistumaan. Muuten vapauttamisesta ei olisi tietenkään päätetty.
Vapauttaminen etenee normaalin kaavan mukaan, ensikertalaisena tuomion todellinen pituus laskee kolmeen vuoteen ja nuorena henkilönä tehtynä vielä lisää, eli vapaus koittaa lähiaikoina. hommahoidossa kirjoitti:
Vapautumisesta on jo päätetty, eikä siihen mene kovin kauaa, ellei jotain yllättävää tapahdu.
Sinulla ei liioin ole pakkohoito kovinkaan kaukana, jos puhelet livenä samanlaisia mitä tänne suollat.Painu sinä vittuun!
- Pelkääjä
Murhaaja on käsittämättömän paha. Hän joutuu elämään pakkohoidossa koko elämänsä, sillä hän ei koskaan parannu. Hyvä näin.
- LOve61
Mulla on 20 centtiä taskussa vain..llallallaa..peace and love lauletaan yhsexxä kaik nii ei tarvii täällä vihaaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922137Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n422105Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501845Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861261
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191141Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311070Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men561013- 67946
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.284906